Aktualność

Unia Książenice z Pucharem Podokręgu!

Pierwsza połowa była zacięta z lekkim wskazaniem na zespół z Książenic. Kibice na pierwsze bramki musieli czekać do końcowych minut pierwszej połowy. W 39 minucie Rafał Przybyszewski wyrzucił piłkę z auto na sam środek pola karnego i po małym zamieszaniu piłkę w siatce zdołał umieścić Marek Malcher.

Forteca jednak szybko odrobiła straty, ponieważ już 2 minuty później po przejęciu piłki w środku pola skontrowała Unię. Prostopadle do Karola Mrowca podał Tomasz Zmuda, a kiedy bramkarz wyszedł, by zablokować strzał, ten podał w prawo do Tomasza Steleblaka, który miał już przed sobą tylko bramkę i nie zmarnował tej szansy.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando Unii, czego wynikiem była zdobyta ostatnia w tym meczu bramka. W 78 minucie Rafał Przybyszewski ponownie popisał się dalekim wyrzutem z autu, gdzie najlepiej odnalazł się Mateusz Stajer i tym samym zapewnił wygraną w finale oraz udział w dalszej części rozgrywek, gdzie Unia zmierzy się z finalistami innych podokręgów w naszym województwie.


Tomasz Zmuda – kapitan Fortecy Świerklany

2 razy tracimy bramki z rzutu z autu. Wiedzieliśmy, że Unia ma zawodnika, który wrzuca piłki daleko w pole karne, niestety nie ustrzegliśmy się tego. Uważam, że nie byliśmy gorszą drużyną i mogliśmy powalczyć o dalsze puchary.


Arkadiusz Suchiński – kapitan Unii Książenice

Uważam, że z gry byliśmy lepsi niż Forteca i wynik jest adekwatny do tego, co działo się na boisku.  Zamierzamy walczyć w każdym następnym spotkaniu i po to wygraliśmy, aby godnie reprezentować nasz podokręg w dalszej części pucharów.


Andrzej Paulus – prezes Podokręgu Rybnik

Mecz mi się podobał, był dość wyrównany z lekką przewagą Unii Książenice. Myślę, że Unia  ma duże szanse na godne reprezentowanie naszego podokręgu, tym bardziej, że dobrze idzie im w lidze i pokonali ostatnio lidera, Slavię Ruda Śląska.

Otrzymany puchar jest zaprojektowany specjalnie na tę okoliczność. Jest to puchar z węgla i ma symbolizować naszą terytorialną przynależność do gmin górniczych. Jest to puchar przechodni, a każdy zdobywca otrzyma replikę tego pucharu.

GALERIA FOTO

Unia Książenice – Forteca Świerklany 2:1 (1:1)

1:0 – Malcher (39), 1:1 – Steleblak (41), 2:1 – Stajer (78)

                                                                                                                                   autor: Mateusz Szumilas

  • Opublikowno: 19-04-2018 17:14
Wstecz