25/11/2020 20:15
Czarodziejski gol Pawła Budniaka i awans Rekordu do 1/16 Futsalowej Ligi Mistrzów bts.rekord.com.pl

Drużyna Swansea Uniwersity, reprezentująca Walię w Futsalowej Lidze Mistrzów, nie dała rady Rekordowi. W Hali „Pod Dębowcem” bielszczanie wygrali 6:0 i zameldowali się w 1/16 europejskich rozgrywek.

Strzeleckie popisy rozpoczął w 5 minucie Brazylijczyk Matheus, który po zagraniu Kamila Surmiaka płaskim uderzeniem z 7 metra, sfinalizował zespołową akcję drużyny Andrzeja Szłapy. Na następne trafienie trzeba było trochę poczekać, bo w 15 minucie po zagraniu Michała Marka na listę strzelców wpisał się Artur Popławski, ale bohaterem pierwszej części spotkania okazał się Paweł Budniak. Na 31 sekund przed zejściem do szatni na przerwę „Magic” zamienił zwykłe podanie na bramkę, którą można pokazywać jako wizytówkę futsalu. Jan Janovsky zagrał piłkę ze środka boiska po parkiecie w pole bramkowe, a tam 31-letni „Czarodziej” stojąc tyłem do bramki piętką skierował futsalówkę w okienko długiego rogu.

Wygrywający 3:0 bielszczanie po przerwie nie zmienili podejścia do gry, choć trener Szłapa, zaczął wprowadzać rezerwowych z 16-latkami Kamilem Hutyrą i Pawłem Murą, który w końcówce w bramce zastąpił 20-lat starszego kapitana Bartłomieja Nawrata. Nie wpłynęło to jednak na dominację bielszczan. Potwierdzili ją kolejnymi trzema golami. W 24 minucie po zagraniu Pawła Budniaka interweniujący pod swoją bramką walijski obrońca skierował piłkę do swojej siatki. A później trafiał Alex Viana po zagraniach Matheusa. W 25 minucie po rzucie rożnym Brazylijczyk huknął z 6 metra pod poprzeczkę, a w 35 minucie w sytuacji oko w oko posłał futsalówkę po parkiecie w krótki róg.

Dodajmy do tego jeszcze dwa strzały w słupki, które ostemplowali Michał Marek w 33 minucie i Alex Viana w 38 minucie. Goście także próbowali, ale zarówno Bartłomiej Nawrat jak i Paweł Mura byli pewnymi punktami Rekordu, a w 32 minucie kapitanowi bielszczan przyszedł z pomocą słupek. Było więc co oglądać i podziwiać, a teraz z niecierpliwością przyjdzie czekać na losowanie, bo 9 grudnia dowiemy się z kim bielszczanie zagrają w 1/16.

Rekord Bielsko-Biała Swansea University 6:0 (3:0)
1:0 – Matheus (4:46), 2:0 – Popławski (14:58), 3:0 – Budniak (19:28), 4:0 – Johnston (23:05-samobójcza), 5:0 – Alex Viana (24:59), 6:0 – Alex Viana (34:32).
REKORD: Nawrat (37. Mura) – Popławski, Janovsky, Budniak, Marek – Korpela, Matheus, Alex Viana, Surmiak oraz Biel, Bernardo, Hutyra. Trener Andrzej SZŁAPA.