Czar piłkarskich wspomnień. Wyjątkowe spotkanie Koła Seniorów Podokręgu Bielsko-Biała

30 sty 2026

W czwartek, 29 stycznia, sala restauracyjna Hotelu Widok stała się miejscem wyjątkowego spotkania. Dawni mistrzowie boisk, reprezentujący barwy największych klubów regionu i Śląska, wspólnie wspominali lata kariery i dyskutowali o przyszłości Koła Seniorów Podokręgu Bielsko-Biała.

Spotkanie Koła Seniorów Podokręgu Bielsko-Biała.Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie było zwykłym zebraniem sprawozdawczym. To była podróż w czasie. Przy jednym stole zasiedli ludzie, którzy przez lata budowali tożsamość sportową regionu i całego Śląska.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Jacek Góralczyk – Przewodniczący Koła Seniorów Śl.ZPN i były znakomity zawodnik GKS-u Katowice oraz Jan Rudnow – prawdziwa legenda Ruchu Chorzów. Obecność tak znamienitych postaci nadała spotkaniu rangę symbolicznego mostu między różnymi klubami i epokami.

To niesamowite, że po tylu latach możemy usiąść obok siebie. Kiedyś na boisku nie oszczędzaliśmy się, rywalizacja między GKS-em a Ruchem zawsze była gorąca. Dziś te barwy klubowe stają się tłem dla czegoś ważniejszego – dla wspólnej pasji i wspomnień, które nas łączą” – podkreślał Jacek Góralczyk, wskazując na siedzącego obok Jana Rudnowa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się reprezentanci największych bielskich marek sportowych. Nie zabrakło ikon BKS-u Stal, takich jak:

– Jan Linnert,

– Czesław Maruszka,

– Janusz Marzec,

– Marek Wołoch,

– Andrzej Widuch.

Godnie reprezentowana była również historia BBTS-u, o którą zadbali m.in.:

– Marek Ociepka,

– Paweł Baron,

– Zbigniew Suwaj,

– Janusz Mędrzak.

Ponadto obecni byli zasłużeni, bielscy działacze: Roman Kubieniec i Czesław Biskup. Widok dawnych rywali z lokalnych derbów, którzy dziś serdecznie wymieniają uściski dłoni, był najlepszym dowodem na to, że sportowa rywalizacja kończy się wraz z wyjściem z szatni, a pozostaje po niej fundament w postaci trwałych przyjaźni. Ważnym głosem podczas spotkania była wypowiedź Marka Kubicy, Prezesa Podokręgu Bielsko-Biała, który z dużym uznaniem wypowiadał się o zgromadzonych seniorach.

„Państwa doświadczenie to skarb, którego nie da się kupić. Jesteście żywą historią naszej piłki i przykładem dla młodych pokoleń, jak należy podchodzić do zawodu sportowca i jak budować relacje, które trwają lata” – mówił prezes Kubica, dziękując wszystkim za przybycie.

Spotkanie nie ograniczyło się jedynie do sentymentalnych powrotów w przeszłość. Po wspólnej dyskusji wyłoniły się konkretne plany na dalszą działalność Koła Seniorów. Uczestnicy zgodnie uznali, że takie inicjatywy muszą być kontynuowane i rozwijane. Integracja środowiska byłych zawodników ma służyć nie tylko im samym, ale również wspieraniu lokalnego sportu i dbaniu o pamięć o tych, którzy tworzyli historię futbolu w naszym regionie.

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...