W minioną sobotę, 13 czerwca zakończyły się rozgrywki II ligi, grupy południowej kobiet, które zakończyły się wielkim sukcesem zawodniczek KS Myszków. Podopieczne Tomasza Duszy uzyskały awans na zaplecze Ekstraklasy kobiet w bardo dobry stylu. W 22 spotkaniach myszkowianki zdobyły 51 punktów, wygrywając 16 razy, remisując 3 ray i ponosząc tylko 3 porażki. Zdobyły jednocześnie 68 bramek, tracąc 24.
Awans ma także symboliczny wymiar dla klubu z Myszkowa albowiem jest zwieńczeniem dekady funkcjonowania sekcji kobiet w KS Myszków.
Gratulacje z okazji awansu oraz okazały puchar wręczał Wiceprezes Śląski Związek Piłki Nożnej, jednocześnie Prezes Podokręg Częstochowa Śląskiego ZPN, Artur Szymczyk
Zdjęcie: Adam Ozierański






