Pilica II Koniecpol uzupełniła grono beniaminków rozgrywek Klasy A. Koniecpolski zespół nie pozostawił nic przypadkowi i w ostatnim meczu sezonu pokonał w Szczekocinach rezerwy tamtejszej Sparty 2:1.
A rywalizacja o drugie, premiowane awansem miejsce w rozgrywkach Klasy B, grupa II był niezwykle emocjonująca. Przed ostatnią kolejką taką samą ilość punktów – 33 miały: Pilica II Koniecpol, Warta Pławna oraz GLKS Złoty Potok a o jeden punkt mniej wspomniane rezerwy Sparty Szczekociny.
Ponadto los tak chciał, że w ostatniej kolejce Warta Pławno rywalizowała z mistrzem rozgrywek w tej grupie, Startem Soborzyce a GLKS Złoty Potok udał się do Widzowa, na pojedynek z dobrze wiosną prezentującym się zespołem Polonii Unii.
Ostatecznie Soborzyczanie pokonali Wartę 2:0 a Polonia Unia Widzów zremisowała bezbramkowo z GLKS Złoty Potok a taki stan rzeczy spowodował, że pozycja wicelidera rozgrywek pozostała dla zespołu rezerw Pilicy Koniecpol.
Dla klubu z Koniecpola to kolejny awans na przestrzeni trzech sezonów. W sezonie 2023/2024 pierwszy zespół uzyskał awans do Klasy Okręgowej aby w kolejnym sezonie uzyskać awans do V ligi a teraz awans notuje zespół rezerw, który do życia został powołany przed sezonem 2024/2025. W debiutanckim sezonie zajmując 5. miejsce w rozgrywkach.
Podopieczni Pawła Kaczmarzyka swoją pozycję zawdzięczają w szczególności świetnej postawie w rundzie wiosennej, w której to odnotowali 8 zwycięstw i jedną porażkę. W całym sezonie wygrali 12 spotkań, 6 natomiast przegrali, notując przy tym bilans bramkowy 64:26.






