Tłusty czwartek na roboczo

14 lut 2026

Jak co roku o tej porze spotkali się działacze klubowi z władzami Podokręgu. Tym razem spotkanie wypadło w „tłusty czwartek” i oczywiście nie zabrakło na nim pączków. Spotkanie miało charakter ściśle roboczy.
W pierwszym punkcie podsumowano poprzedni rok. Następnie kluby których drużyny zdobyły w rozgrywkach młodzieżowych w rundzie jesiennej  pierwsze miejsca i awanse w ligach młodzików, trampkarzy  zostały uhonorowane wyróżnieniami w  postaci pucharów i piłek. Były to: KKS „Spójnia” Zebrzydowice, LKS „Victoria” Hażlach, CKS „Piast” Cieszyn, UKS „Rio” Pielgrzymowice i Lukam 2010 sp.  z  o.o. Skoczów.
Ważnym punktem była prelekcja wiceprzewodniczącego Komisji Szkolenia Śl.ZPN dotycząca reformy rozgrywek na szczeblu wojewódzkim od kategorii  E1 (orlika). W  początkowej fazie reorganizacja nie będzie dotyczyła rozgrywek na szczeblu  Podokręgu.
Po  wyczerpujących wyjaśnieniach prezes Podokręgu podziękował prelegentowi i przeszedł do omówienia spraw bieżących obecnego sezonu. Dyskusja była bardzo owocna, poruszono wiele spraw, które nurtują kluby. Zaproponowano zmiany,  przede wszystkim w organizacji młodzieżowych zmagań, oraz omówiono aspekty finansowe w kontekście pomocy samorządów dla klubów. Nie  została pominięta kwestia przyszłej zmiany w liczbie klas okręgowych (z 6 do 4).
Frekwencja przedstawicieli klubów oscylowała na poziomie 80%.

Tekst: ZeW
Foto: ZeW, Stanisław Ochodek

 

Komunikat Podokręgu Skoczów nr 7/2026

Komunikat Podokręgu Skoczów nr 7/2026

Zapraszamy do zapoznania się z Komunikatem nr 7/2026 z dnia 19.06.2026 r. Podokręgu Skoczów I. Rozgrywki – sezon 2025/26 II. Sprawy Komisji Dyscypliny

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Wielkimi krokami zbliża się turnieju Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026™. Zagrają w nim oczywiście reprezentantki Polski - musicie koniecznie wesprzeć je na meczach! BILETY są już dostępne w sprzedaży TUTAJ Kibice w naszym regionie będą mieli okazję oglądać mecze...