VI edycja turnieju Silesia Cup 2025 za nami!

20 paź 2025

W sobotę, 18 października na bocznych boiskach Superauto.pl Stadion Śląski odbywała się VI edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci i Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. W turnieju udział wzięło łącznie 35 zespołów a wśród rywalizujących zespołów nie zabrakło reprezentantów Podokręgu Częstochowa.

Najlepszy wynik końcowy osiągnęła kadra dziewczyn Podokręgu Częstochowa, która finalnie zajęła 2. miejsce minimalnie przegrywając w decydującym spotkaniu z rewelacyjną tego dnia reprezentacją Podokręgu Katowice, która turniej rozpoczynała z boiska nr 6 a więc w zawodach odniosła same zwycięstwa.

Naszej kadrze gratulujemy udanego występu w turnieju.

Reprezentacja Podokręgu Częstochowa wystąpiła w składzie: Maja Wolna, Roksana Olejniczak, Zuzanna Brzeszczak, Nikola Grabara, Natalia Kowalik, Maria Młynarczyk, Klaudia Pisarek, Emilia Płoszaj, Lena Natywa, Oliwia Żak. Trener koordynator: Robert Ogrodniczek.

W turnieju, w kategorii U-10 nasz Podokręg reprezentowała Liswarta Krzepice, która ostatecznie uplasowała się na 11. miejscu w turnieju a w turnieju w kategorii U-12 KS Myszków, który zajął podobne miejsce. Dziękujemy naszym zespołom za walkę, zaangażowanie i charakter.

Warto dodać, że turniej odbywał się w formule funinio czyli zespoły rywalizowały w 5 – osobowych składach na boisku na którym znajdowały się cztery bramki. Bramki natomiast można było zdobyć tylko z tzw. strefy „gol”. Każdy mecz trwał 10 minut i co ciekawe, rywalizacja odbywała się bez udziału sędziów a decyzje podejmowali sami zawodnicy ewentualnie trenerzy.

Kolejna edycja turnieju już za rok.

Na zdjęciu kadra Podokręgu Częstochowa Śląskiego ZPN/ zdjęcie: Danuta Drabik – Martowicz

Kursokonferencja szkoleniowa w Podokręgu Częstochowa

Kursokonferencja szkoleniowa w Podokręgu Częstochowa

W minioną niedzielę, 21 czerwca w Olsztynie odbyła się kursokonferencja szkoleniowa organizowana przez Podokręg Częstochowa wraz z Komisją Szkolenia Śląskiego ZPN. W wydarzeniu udział wzięło ponad 60 trenerów nie tylko z lokalnego podwórka. Trener Cezary Siwy poruszył...

Najlepsi strzelcy rozgrywek  Klasy Okręgowej, grupa 2

Najlepsi strzelcy rozgrywek Klasy Okręgowej, grupa 2

W zakończonych rozgrywkach Klasy Okręgowej – III Ligi Śląskiej grupa 2 najlepszym strzelcem został Jakub Matyl. Zawodnik Orła Psary Babienica w sezonie 2025/2026 zdobył 26 bramek. 23 – letni wychowanek MLKS Woźniki tytuł najlepszego strzelca wywalczył niemal w...

Najlepsi strzelcy w rozgrywkach A klasy

Najlepsi strzelcy w rozgrywkach A klasy

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki w częstochowskich grupach A klasy, które oprócz rozstrzygnięć zespołowych wyłoniły również najlepszych strzelców tych rozgrywek. W sezonie 2025/2026 aby zdobyć tytuł najlepszego strzelca rozgrywek należało zdobyć co najmniej...