„Wszystkie Dzieci Nasze Są” z Akcją Lato. Wyjątkowy dzień w Wilkowicach

30 maj 2026

30 maja pogoda nie pokrzyżowała planów w Wilkowicach. Dzień Dziecka z Akcją Lato Śląskiego Związku Piłki Nożnej okazał się ogromnym sukcesem. Wydarzenie odbyło się w ramach kolejnej edycji imprezy pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”, połączonej z Piknikiem Rodzicielstwa Zastępczego. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Piecza Zastępcza – PCPR Bielsko-Biała, GOSiR Wilkowice oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali: Marek Kubica, Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Śląskiego ZPN, reprezentujący Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę, Dyrektor PCPR w Bielsku-Białej Katarzyna Olszyna, Wójt Gminy Wilkowice Maciej Mrówka, Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej Magdalena Więzik oraz członkowie Zarządu Powiatu Bielskiego Dorota Nikiel i Sławomir Masny.

W ramach wydarzenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są”, organizowanego z okazji Dnia Dziecka, do Wilkowic – Gminy Partnerskiej Śląskiego Związku Piłki Nożnej – zawitała Akcja Lato. W realizacji przedsięwzięcia towarzyszył nam nasz Partner – Firma POLTENT. 

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły uczestniczyć w piłkarskich zabawach i konkursach, rywalizować w miniturnieju, sprawdzić swoją celność przy specjalnej bramce, korzystać z dmuchanego boiska piłkarskiego oraz strefy animacji. Nie zabrakło także zdrowego poczęstunku. Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na to, że wspólna, piłkarska zabawa po raz kolejny okazała się strzałem „w dziesiątkę”.

Piłka nożna ma wyjątkową moc – potrafi łączyć ludzi bez względu na wiek, środowisko czy historię. Cieszę się, że to właśnie ona stała się dziś spoiwem tego pięknego dnia. Widzieć uśmiechnięte dzieci, które razem biegają za piłką, to coś, co napędza nas do działania i przypomina, dlaczego robimy to, co robimy – powiedział Marek Kubica, Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Śląskiego ZPN.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólnie spędzony czas!

 

Komunikaty 11.06.2026

Komunikaty 11.06.2026

Zapraszamy do zapoznania się z treścią najnowszych komunikatów w Podokręgu Bielsko-Biała Śl.ZPN.

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Wielkimi krokami zbliża się turnieju Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026™. Zagrają w nim oczywiście reprezentantki Polski - musicie koniecznie wesprzeć je na meczach! BILETY są już dostępne w sprzedaży TUTAJ Kibice w naszym regionie będą mieli okazję oglądać mecze...

Więcej czasu na zgłoszenia! Trwają zapisy do Tarczyński Copa Kabanos

Więcej czasu na zgłoszenia! Trwają zapisy do Tarczyński Copa Kabanos

Piłkarska przygoda zaczyna się właśnie teraz. Organizatorzy Tarczyński Copa Kabanos przedłużają zapisy do nowego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do 30 sierpnia 2026 roku. Jesienią tysiące dziewczynek i chłopców z całej Polski staną do rywalizacji o awans do Finału...

Magazyn 1. Ligi Śląskiej – InterHall

Magazyn 1. Ligi Śląskiej – InterHall

Zapraszamy na nasz kanal na YouTube, gdzie czeka na Was ostatni Magazyn 1. Ligi Śląskiej - InterHall z podsumowaniem kolejek spotkań numer 33 i 34. Gratulacje dla ROW 1964 Rybnik za awans, a rezerwom Rakowa Czestochowa życzymy powodzenia w barażach! Dziękujemy klubom...

Wypowiedzi po meczu towarzyskim kobiet Polska U20 – Meksyk U20

Wypowiedzi po meczu towarzyskim kobiet Polska U20 – Meksyk U20

Reprezentacja Polski Kobiet U20 pokonała w towarzyskim starciu rówieśniczki z Meksyku 2:0. Mecz w Bielsku-Białej skomentowali selekcjoner zespołu Marcin Kasprowicz oraz Zuzanna Witek - kapitanka biało-czerwonych, zdobywczyni bramki oraz świeżo upieczona mistrzyni...