Zebranie Klubów w Podokręgu Racibórz z galą 105-lecia Śl. ZPN. Andrzej Starzyński Prezesem.

17 lut 2025

Na obiekcie LKS-u Studzienna odbyło się Zebranie Klubów w Podokręgu Racibórz z galą 105-lecia Śl. ZPN. Gratulujemy Andrzejowi Starzyńskiemu wyboru na zaszczytną funkcję Prezesa i życzymy powodzenia. Stefan Ekiert po 47 latach prezesury, teraz będzie Prezesem Honorowym Podokręgu Racibórz. Panie Stefanie – wielkie podziękowania i słowa uznania! Wybrano także Delegatów i Prezydium Podokręgu.

 

W zebraniu, które poprowadził Gerard Przybyła – Wiceprezes ds. organizacyjnych Podokręgu Racibórz, wzięło udział 39 delegatów na 63 uprawnionych. Na początku zebrania klubów Podokręgu wybrano Komisję Mandatowo-Skrutacyjną w składzie: Adam Machowski, Piotr Widera, Stanisław Kowalczyk.

Wiceprezes Andrzej Starzyński przedstawił sprawozdanie z minionych 4 lat i opowiedział o planach na kolejną kadencję. Jego wybór na funkcję Prezesa Podokręgu Racibórz był jednogłośny, a pierwszy mandat w górę podniósł Stefan Ekiert, który teraz będzie pełnił funkcję Honorowego Prezesa Podokręgu Racibórz. Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula podziękował Stefanowi Ekiertowi za prawie pół wieku prezesowania, wszyscy uczestnicy gali z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN odśpiewali uroczyste „100 lat!”, a do pana Ekierta ustawiła się długa kolejka z upominkami i podziękowaniami.

Wracając do pierwszej części wieczoru – wybrano Członków Prezydium Podokręgu Racibórz: Andrzej Starzyński, Marian Bartosz, Henryk Kaleta, Joanna Królczyk, Sebastian Fajger, Gerard Przybyła, Jarosław Rachwalski, Dariusz Lipicki.

Dokonano także wyboru delegatów na Walne Zebranie Śląskiego ZPN: Andrzej Starzyński, Stefan Ekiert, Marian Bartosz, Henryk Kaleta, Joanna Królczyk, Sebastian Fajger, Gerard Przybyła, Jarosław Rachwalski, Dariusz Lipicki.

Na zebraniu obecne były także: Małgorzata Sędzimir-Pszowska – Dyrektor Biura Zarządu Śl.ZPN, Marzena Tarnowska – Kierownik biura Podokręgu Racibórz i Danuta Drabik-Martowicz – Kierownik ds. mediów i marketingu Śl.ZPN.

Po wyborach, rozpoczęła się uroczysta gala z okazji 105-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wyjątkowym momentem było wręczenie przez Prezesa Śl. ZPN Henryka Kulę, Honorowego Prezesa Stefana Ekierta i Prezesa Podokręgu Racibórz Andrzeja Starzyńskiego statuetek przygotowanych specjalnie z tej okazji dla działaczy powyżej 75 roku życia. Wyróżnieni zostali panowie: Walter Rymer, Eugeniusz Tlon, Czesław Sroka, Henryk Piejak, Janusz Wieczorek, Henryk Sokół i Janusz Gałązka.

Hubert Kostka, który także był obecny na gali, specjalne wyróżnienie otrzyma na głównej gali, która odbędzie się w kwietniu w Operze Śląskiej.

Wręczono także medale i Honorowe Odznaki za wybitne osiągnięcia dla śląskiej i polskiej piłki. Złoty medal PZPN otrzymał Stefan Ekiert, srebrne Henryk Kaleta i Stanisław Kowalczyk.

Andrzej Starzyński otrzymał srebrną Honorową Odznakę PZPN.

Z okazji 105-lecia Śl. ZPN złotymi Honorowymi Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowani zostali Jacek Trzeciak i Marian Bartosz; srebrnymi: Sebastian Fajger i Jerzy Halfar.

Prezes Podokręgu Racibórz Andrzej Starzyński wręczył także przedstawicielom klubów zaległe vouchery na 1000 złotych na sprzęt sportowy marki Keeza,

Wieczór minął przy miłych rozmowach, wspomnieniach dawnych lat i snuciu planów na przyszłość, a umilał go występem muzycznym Krzysztof Pietrek.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na zebranie klubów oraz galę z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN!

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Magazyn 1. Liga Śląska – InterHall (32. kolejka)

Magazyn 1. Liga Śląska – InterHall (32. kolejka)

Zapraszamy na nasz Magazyn I Ligi Śląskiej – InterHall, który przygotowujemy wraz z Klubami. Serdecznie dziękujemy za przesłane materiały filmowe i zaangażowanie w ten projekt! Zobaczcie co działo się na boiskach tego szczebla rozgrywek w 32. kolejce spotkań! Tabele...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...

Memoriał Ireny Półtorak – zapisy na turniej klubowy U13 dziewcząt

Memoriał Ireny Półtorak – zapisy na turniej klubowy U13 dziewcząt

Śląski Związek Piłki Nożnej informuje, że w dniu 14 czerwca 2026 roku na boiskach KKS Czarni Antrans Sosnowiec odbędzie się Memoriał Ireny Półtorak. Turniej organizowany jest dla zawodniczek kategorii U13, tj. dla zawodniczek z rocznika 2013 i młodszych. W Memoriale...