Tak emocjonującego finiszu rozgrywek Klasy Okręgowej, grupa 2 dawno nie było. Przed ostatnią kolejką szansę na awans miały cztery zespoły z czego dwa „biły się” bezpośrednio między sobą i to właśnie rywalizacja Warty Kamieńskie Młyny z Zielonymi Żarki przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie.
Przed 30. ligową kolejką w grze o awans były również Skalniak Kroczyce i Unia Kalety. Skalniak uległ jednak na wyjeździe Lotnikowi Kościelec 1:2 natomiast Unia Kalety na swoim boisku podejmowała „adoptowane koguty” czyli mający już 5. miejsce na koniec sezonu Amator Golce, który pokonała 2:0.
Pozostało czekać na końcowy rezultat spotkania Warta Kamieńskie Młyny – Zieloni Żarki. W 12 minucie prowadzenie objął zespół Warty, Zieloni wyrównali w 30 minucie po bramce Mateusza Niedbały. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą dał prowadzenie Zielonym. Po przerwie jedna i druga ekipa miały szansę na zdobycie bramek. W 88 minucie Patryk Lach z rzutu karnego zdobył trzeciego gola dla Zielonych ale Warta Kamieńskie Młyny nie miała zamiaru poddać się i zdołała zdobyć drugą bramkę, na kolejną było już za późno…
Zwycięstwo Zielonych pozwoliło im zrównać się punktami w końcowej tabeli rozgrywek z Unią Kalet ale to zespół z Żarek miał lepszy bilans bezpośrednich spotkań (dwa zwycięstwa) i mógł świętować awans do II Ligi Śląskiej. Zieloni Żarki w sezonie 2025/2026 wygrali 21 spotkań, raz zremisowali i ponieśli 8 porażek a także odnotowali bilans bramkowy 61:35.
Tym samym Zieloni Żarki po sezonie nieobecności wracają do V ligi śląskiej i obok Liswarty Krzepice, Unii Rędziny oraz Pilicy Koniecpol będą czwartym przedstawicielem Podokręgu Częstochowa na tym szczeblu rozgrywkowym.






