105-lecie KS Orzeł Biały Piekary Śląskie

9 cze 2025

KS Orzeł Biały Piekary Śląskie świętował 105-lecie. Podczas jubileuszu Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula wraz z Prezesem Podokręgu Bytom Śl. ZPN Tomaszem Wyszyńskim złożyli włodarzom klubu serdeczne gratulacje i życzenia wielu sukcesów w przyszłości.

Prezes Klubu Marcin Dziembała odebrał pamiątkowy grawerton, voucher na kwotę 1050 złotych oraz worek piłek.

W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć odznaczeń dla wyróżniających się działaczy. Złotą Odznakę Honorową Śląskiego ZPN otrzymał Prezes Marcin Dziembała, srebrne: Tadeusz Kusz, Jacek Matysek, Zbigniew Michałek, Andrzej Połomski i Jacek Tomziński.

Klub przygotował prezenty dla zaprosznych gości oraz statuetki dla ludzi, którzy wkładają sporo serca w codzienną ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności i rozwoju piłki. Jedna z nich trafiła do Tadeusza Wieczorka – Honorowego Prezesa Klubu.

Na zakończenie części oficjalnej zaprezentowano okazały tort z piłkarskimi akcentami, którego mieli okazję skosztować poza przedstawicielami Śląskiego ZPN, między innymi: Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Kajdan, Łukasz Ściebiorowski – Poseł na Sejm RP, Seweryn Siemianowski – Prezes Ruchu Chorzów, który jest klubem partnerskim Orła Białego z Piekar Śląskich.

Życzymy wielu sukcesów sportowych i gratulujemy jubileuszu!

 

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...