75-lecie LKS-u Ciężkowianka Jaworzno

24 sie 2025

LKS Ciężkowianka Jaworzno obchodził 75-lecie.  Gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu sukcesów!

Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula wraz z Prezesem Podokręg Sosnowiec Śląskiego ZPN Józefem Grząbą, wręczyli odznaczenia zasłużonym działaczom a także na ręce Prezesa Janusz Ciołczyk i Wiceprezes Wandy Ciołczyk przekazali okolicznościowy grawerton, voucher na kwotę 750 złotych i worek piłek.

–  Obchody jubileuszowe są bardzo bogate. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla starszych i młodszych – turniej w ramach 27. Memoriału Jana Ciołczyka, mecze dzieci, oldbojów, nordic walking, wielobój rodzinny. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wsparli, także Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej z Panem Prezesem Henrykiem Kulą na czele. – podkreślił Janusz Ciołczyk, Prezes LKS-u Cięzkowianka.

Prezes Śl.ZPN Henryk Kula złożył serdeczne gratulacje w imieniu całej śląskiej rodziny piłkarskiej, kierując słowa uznania zwłaszcza do Prezesa Janusza Ciołczyka i Wiceprezes Wandy Ciołczyk (prywatnie siostry Janusza). – Święty Jan Paweł II powiedział: „Kochajcie to co jest piękne, prawdziwe i dobre.” I taka jest właśnie piłka nożna, za to ją tak kochamy. Dziękuję za wszystko, co robicie dla tej małej społeczności i zawodników. – powiedział Prezes Henryk Kula.

Polecamy na naszym kanale na YouTube filmowy skrót z wydarzenia z wywiadami.

Złote Odznaki Honorowe Śl.ZPN otrzymali: Wojciech Tomasiewicz, Szymon Pieczka i Tomasz Majka; srebrne: Grzegorz Dryja i Grzegorz Ryszka; brązowe: Mateusz Bulga, Mateusz Chrząścik, Szymon Nowak, Ludwik Piętoń, Mateusz Radomski, Marcin Rzeszutko, Piotr Woronowicz, Jakub Woźniak.

Brązowy medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej PZPN otrzymał wieloletni trener Jerzy Banasik.

Srebrne Odznaki Honorowe PZPN otrzymali: Marcin Pieczara i Marek Musiał, a brązową Andrzej Pieczka.

27. Memoriał Jana Ciołczyka połączony z obchodami 75-lecia LKS-u Ciężkowianka Jaworzno odbył się pod honorowym patronatem Prezesa Śląskiego ZPN Henryka Kuli oraz Prezesa Podokręgu Sosnowiec Śl.ZPN Józefa Grząby, a także: Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, Prezesa Śląskiego Zrzeszenia LZS Andrzeja Wojtanowicza, Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów Józefa Cichonia, Prezes Podokregu Piłki Nożnej Olkusz Joanny Ściepury.

Wydarzenie uświetniło swoją obecnością wielu przedstawicieli władz samorządowych i polityków z Marszałkiem Województwa Śląskiego Wojciechem Saługą, który podkreślił, że Janusz i Wanda Ciołczykowie wykonali wspaniałą pracę dla społeczności zgromadzonej wokół LKS-u Ciężkowianka. Klub stał się miejscem niezwykle przyjaznym i rodzinnym, propagującym szlachetne wartości oraz łączącym pokolenia.

 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...