79. urodziny Władysława Szaryńskiego

17 sty 2026

79. urodziny Władysława Szaryńskiego świętowano w Sosnowcu przy Kresowej, pod hasłem „Duma Pokoleń”.

Życzymy Solenizantowi wiele zdrowia i radości!

Najlepsze życzenia złożyli, wybitnemu przed laty napastnikowi Górnika Zabrze czy Zagłębia Sosnowiec, Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula, Prezes Podokręgu Sosnowiec Śląskiego ZPN Józef Grząba, Arkadiusz Chęciński – Prezydent Miasta Sosnowiec oraz przyjaciele: Leszek Baczyński, Edward Lorens, Jan Rudnow, Henryk Latocha, Franciszek Sput, Grzegorz Książek, Jacek Góralczyk, Lechosław Olsza, Adam Lipka, Andrzej Gaik, Marek Jędras, Karol Kordysz, Zbigniew Myga, Jan Beniger, Bogdan Majdak, Łukasz Walczak i Jerzy Mucha.

Nie brakowało wspomnień z dawnych lat i miłych rozmów o piłce nożnej.

– Czas idzie do przodu, a ja bardzo się cieszę, że na moich urodzinach pojawiło się tak wielu znakomitych piłkarzy, przyjaciół z boiska. Mam nadzieję, że po zakończeniu leczenia będę bardziej aktywny towarzysko i będziemy się częściej spotykać na meczach. –podziękował przybyłym solenizant.

 

Sylwetka Władysława Szaryńskiego: 

Wychowanek szczecińskiej Arkonii, w której od trampkarza – poprzez mistrzostwo Polski juniorów – przeszedł drogę aż do ligowego piłkarza. Debiutował w ekstraklasie krótko po 17. urodzinach i zagrał w niej 266 meczów (37 trafień) w barwach aż pięciu klubów: macierzystej Arkonii (8 gier), Zawiszy Bydgoszcz (22), ROW-u Rybnik (9), Górnika Zabrze (87) i Zagłębia Sosnowiec (140). W trzech pierwszych klubach każdorazowo kończył sezon spadkiem, ale potem karta się odwróciła. Z Górnikiem nie tylko dotarł do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, ale i sięgał dwukrotnie po tytuł mistrzowski (1971, 1972), a także po drugie (1974) i trzecie (1970) miejsce oraz po Puchar Polski (1970-1972). W tych ostatnich rozgrywkach święcił też dwa triumfy w Sonsowcu (1977, 1978). Kończył kopanie piłki na Zachodzie; we francuskim US Dunkerque oraz belgijskim RFC Hautrage. Szkolił młodzież i był członkiem sztabu szkoleniowego seniorów w Zagłębiu, prowadził Stal Stalową Wolę, Piasta Nowa Ruda, Raków Częstochowa, Górnik Pszów, Unię Bieruń Stary, Kalwariankę i KS Myszków. Jako jedna z ikon sosnowieckiego klubu, otwierał w 2023 jego nowy stadion pierwszym kopnięciem piłki przed meczem z GKS-em Katowice.

W reprezentacji Polski zaliczył dwa występy.

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurecje sportowe...

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping! Na...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...