80-lecie MKS-u Siemianowiczanka

30 cze 2025

W Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich – Michałkowicach odbył się jubileusz 80-lecia MKS-u Siemianowiczanka.

Serdeczne gratulacje i życzenia wielu sukcesów od śląskiej rodziny piłkarskiej złożył na ręce Prezesa klubu Bogusława Czerwonki, wraz z pamiątkowym grawertonem, voucherem na kwotę 800 zł i workiem piłek, Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula.

Sternik śląskiej piłki wraz z Prezesem Podokręgu Katowice Śl. ZPN Teodorem Wawocznym odznaczył także zasłużonych działaczy „Ciaciany”.

Prezes MKS-u Siemianowiczanka Bogusław Czerwonka otrzymał Brązowy medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej PZPN.

Złotą Odznakę Honorową PZPN otrzymał Stanisław Skrzypiec, który został także Zasłużonym Obywatelem Miasta Siemianowic Śląskich. (Stanisławowi Skrzypcowi, długoletniemu Prezesowi klubu Siemianowiczanka, ten zaszczytny tytuł nadali Prezydent Miasta Rafał Piech oraz Przewodniczący Rady Miasta Adam Cebula). Zaproszeni na jubielusz goście owacjami na stojąco wyrazili swój szacunek do dokonań Pana Stanisława.

Srebrne Odznaki Honorowe PZPN otrzymali: Stefan Burdela, Ireneusz Krupanek, Janusz Swatek; brązowe: Jan Komander, Erwin Kozik, Andrzej Kurdzielewski, Jan Mikuda, Marian Piech, Krystian Sroka, Hubert Stargała.

Złotą Odznakę Honorową Śląskiego ZPN otrzymała Stefania Peciak, srebrną Stefan Szkudlarek, a brązowe: Damian Kowalczyk, Krzysztof Kurdzielewski, Łukasz Mieszczak, Paweł Mitas, Kamil Ogryzek, Jarosław Szurek, Karol Termin, Grzegorz Wiwiszołek.

Gratulujemy wyróżnionym, a klubowi pięknego jubileuszu! Życzymy wielu sukcesów!

Jubieluszowe spotkanie uświetnili swoimi występami zespół „Kleks”, wokalistka Magdalena Głuch i Grzegorz Regulski – freestyler.

Pamiętano także o wspomnieniu Działaczy, którzy nie doczekali jubieluszu 80-lecia. Ich pamięć uczczono minutą ciszy i wspominkową prezentacją.

 

Zobaczcie także zdjęcia z uroczystości na lokalnapilka.pl 

80-LECIE SIEMIANOWICZANKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...