Absolwenci – trenerami? Pilotażowy projekt Śl.ZPN wystartuje w trzech szkołach w naszym województwie.

1 kwi 2026

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Pomysł zrodził się już wiele miesięcy temu, a dziś doczekaliśmy się podpisania stosownych umów.

Na ich mocy Śląski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi kursy trenerskie UEFA C dla uczniów IV klasy Liceum SMS.

Zainteresowani będą mieli zatem możliwość opuszczenia szkolnych murów z licencjami, które pozwolą im na podjęcie pracy i rozpoczęcie niesamowitej zawodowej przygody. Nadal pozostaną jednak związani z piłką nożną, która jest dla nich tak bardzo ważna.

Pomysł jest znakomity i może przynieść wiele korzyści wszystkim. Absolwenci zyskają uprawnienia, szkoła zwiększy swoją ofertę a może nawet liczbę uczniów, kluby zyskają nowych szkoleniowców, a związek – oprócz wielkiej satysfakcji, będzie mógł doskonalić ich ścieżkę rozwoju.

– Jestem bardzo zadowolony i bardzo się cieszę, ze współpracy ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego. Będziemy mieli nowych trenerów i w przyszłości dzieci będą mieć dobrych fachowców, pod okiem których będą robić coraz większe postępy i osiągać lepsze wyniki. Wtedy na pewno śląska piłka nożna osiągnie wielki sukces. – nie krył zadowolenia Prezes Śląskiego ZPN, Henryk Kula.

Pilotażowy projekt wystartuje na razie w trzech placówkach: w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach, Szkole Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord Bielsko-Biała oraz w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku. Koordynatorem projektu z ramienia Śl. ZPN jest Koordynator Wojewódzki PZPN – Andrzej Wyroba.

Umowa obejmuje organizację jednego kursu trenerskiego UEFA C w każdym roku szkolnym, skierowanego do pełnoletnich uczniów IV klasy Liceum SMS zgodnie z wytycznymi PZPN.

Stosowne umowy zostały podpisane w Śląskim Związku Piłki Nożnej, a parafowali je Panowie: Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku – Paweł Kaszyca, Prezes Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy – Marcin Kuśmierz, Marek Białoń – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Tychach, Wicedyrektor ds. Sportowych BTS Rekord Bielsko-Biała i Wiceprezes ds. Sportowych BTS Rekord Bielsko-Biała – Jarosław Krzystolik, Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Henryk Kula, Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Śl. ZPN – Marek Kubica i Prezes Podokręgu Tychy Śl. ZPN – Piotr Swoboda.

A co sądzą o tym pomyśle prowadzący szkoły Dyrektorzy i Prezesi Akademii? Posłuchajcie w materiale filmowym z podpisania umów.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy wiele satysfakcji z nowego projektu Śląskiego Związku Piłki Nożnej!

 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...