Podokręg Częstochowa Śląskiego ZPN wraz z Rosa Golf Club zapraszają w dn. 27. czerwiec 2026 r. (tj. sobota) od godz. 10:00 na konferencję greenkeeperów, która odbędzie się na obiekcie Rosa Golf Club w Konopiskach, ul. Golfowa 19.
Obecna infrastruktura piłkarska w wielu przypadkach w klubach przede wszystkim Podokręgu Częstochowa znacznie się poprawiła. Jeżeli zwrócimy uwagę na piłkarskie boiska to są one na dobrym poziomie a w poniektórych przypadkach na bardzo dobrym poziomie.
Klubowi działacze i greenkeeperzy małych klubów nie szczędzą często środków na odpowiednie przygotowanie boisk bo niegdysiejsze „klepiska” przeszły już do lamusa. Dziś takie zabiegi jak: wertykulacja, areacja, piaskowanie, dosiewanie są powoli normą obok tradycyjnych oprysków czy siewu nawozami.
Obecnie wymagania samych zawodników są nieco większe aniżeli jeszcze kilka lat temu, ładne i zadbane boisko przyciąga i sprawia frajdę w sportowej rywalizacji i codziennej pracy na treningach.
Z przedstawicielami pola golfowego w Konopiskach, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w pracy przy terenach zielonych chcielibyśmy przedstawić zainteresowanym osobom nie tylko ze środowiska piłkarskiego ale i także miłośnikom i pasjonatom utrzymania pięknych, przydomowych ogrodów jak można mieć ładny trawnik stosując sprawdzone i czasem nie koniecznie kosztowne metody.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłaszanie się pod podane dane teleadresowe. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.






