Dziewczęta z AP Bumerang Ruda Śląska U12 wygrywają Turniej Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

10 maj 2026

Turniej piłki nożnej dla dzieci Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego 2026 dobiegł końca. W niedzielne popołudnie Superauto.pl Stadion Śląski w Chorzowie gościł zawodniczki z kategorii U12 i młodsze dziewcząt. W zmaganiach triumfowała ekipa AP Bumerang Ruda Śląska, która w finale pokonała BTS Rekord Bielsko-Biała. 

Poniżej podziękowania od Prezesa Śl.ZPN Henryka Kuli.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Artur Szymczyk – Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Prezes Podokręgu Częstochowa Śląskiego ZPN, który przywitał uczestniczki. Od pierwszych minut turnieju na boiskach nie brakowało zaangażowania, uśmiechu i sportowej rywalizacji prowadzonej w duchu fair play. Charakterystyczna formuła rozgrywek, znana z poprzednich kategorii sprawiała, że każda kolejna seria spotkań miała ogromne znaczenie. Drużyny walczyły nie tylko o zwycięstwa, ale również o możliwość gry na coraz wyższym boisku, co gwarantowało wyrównane i bardzo emocjonujące mecze.

W pierwszej turze odbyły się spotkania:

  • KKS Górnik Zabrze – UKS Akademia Sportu w Garnku

  • UKKS Katowice – AP Bumerang Ruda Śląska

  • UKS Akademia Sportu KSB Lędziny – KKS Czarni Sosnowiec]

  • BTS Rekord Bielsko-Biała – UKS AP Tygryski Świętochłowice 2019

  • MKS Concordia Knurów – RKS Raków Częstochowa S.A.

  • GKS Gieksa Katowice S.A. – GKS Piast Gliwice

Kulminacja emocji nastąpiła podczas szóstej, finałowej tury. Na boisku numer 1 zmierzyły się BTS Rekord Bielsko-Biała oraz AP Bumerang Ruda Śląska. Stawką tego spotkania było zwycięstwo w całym turnieju i to właśnie zawodniczki z Rudy Śląskiej okazały się najlepsze, wygrywając finałowe starcie i sięgając po triumf w końcowej klasyfikacji. Radości po końcowym triumfie nie kryła kapitan zwycięskiej drużyny, Patrycja Bubała. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wygrać wszystkie mecze. Bardzo lubię tutaj grać, a wszystkie kochamy piłkę nożną. To był dla nas wyjątkowy dzień i świetna zabawa – podkreśliła zawodniczka AP Bumerang Ruda Śląska.

Na słowa uznania zasłużył również Rekord Bielsko-Biała. Bielszczanki rozpoczęły turniej na boisku numer 4, jednak z każdą kolejną serią spotkań konsekwentnie pięły się w górę turniejowej hierarchii, docierając aż do wielkiego finału.

AP Bumerang Ruda Śląska: Patrycja Bubała, Magdalena Michalik, Nikola Śleziona, Nikola Surowy, Nadia Pabian, Zuzanna Wowra, Paulina Pawliczek, Natalia Urban | Trener: Tomasz Piłkowski.

Dużo radości dostarczyła również ceremonia zakończenia turnieju. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe nagrody, a w wydarzeniu udział wzięli: Henryk Kula – Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Jarosław Bryś – Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezes Podokręgu Zabrze Śląskiego ZPN, Teodor Wawoczny – Prezes Podokręgu Katowice Śląskiego ZPN, Stanisław Mitas – Przewodniczący Funduszu Pomocy Koleżeńskiej Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Piotr Zorzycki – Członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom, trenerom, rodzicom i działaczom za trzy dni pełne piłkarskiej pasji, sportowych emocji oraz niezapomnianej atmosfery podczas Turnieju piłki nożnej dla dzieci Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. 

 

Impreza jest dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu województwa śląskiego i współorganizowana przez Superauto.pl Stadion Śląski

 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...