Festiwal Piłkarski dla Dziewczyn już 12 czerwca w Bielsku-Białej – zapraszamy!

8 cze 2026

Już 12 czerwca 2026 roku Stadion Miejski w Bielsku-Białej stanie się areną wyjątkowego wydarzenia skierowanego do najmłodszych miłośniczek sportu. W ramach programu „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” odbędzie się Festiwal Piłkarski dla Dziewczyn, którego celem jest promocja piłki nożnej wśród dziewcząt poprzez aktywną zabawę i sportową integrację. Udział jest bezpłatny! 

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które dedykowane jest głównie uczennicom klas I-III Szkół Podstawowych z województwa śląskiego, które nie miały wcześniej kontaktu z piłka nożną. Ale oczywiście zaproszenie kierujemy do wszystkich!

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Rychlińskiego 21. Na uczestniczki czekać będą liczne atrakcje sportowe, konkursy z nagrodami oraz strefy aktywności przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Festiwal będzie doskonałą okazją do pierwszego kontaktu z piłką nożną, rozwijania sportowych pasji oraz spędzenia czasu w gronie rówieśniczek.

Zobaczcie TUTAJ jak wspaniale bawiliśmy się podczas Festiwalu dla dziewczyn w Świętochłowicach w 2025 roku. 

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia trofeum Mistrzostw Świata FIFA Kobiet U20 2026. Bielsko-Biała jest jednym z miast gospodarzy tej wspaniałej imprezy.

Program „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” to inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, której celem jest zachęcanie dziewcząt do aktywności fizycznej i odkrywania możliwości, jakie daje futbol. Festiwale organizowane w całym kraju od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią ważny element rozwoju piłki kobiecej.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dziewczynki, które chcą przeżyć sportową przygodę w wyjątkowej atmosferze.

Festiwal Piłkarski dla Dziewczynek

  • Data: 12 czerwca 2026 r. (piątek)
  • Godzina rozpoczęcia: 10:00
  • Miejsce: Stadion Miejski w Bielsku-Białej, ul. Rychlińskiego 21

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

 

Natomiast 9 czerwca 2026 o godz. 13:00 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zostanie rozegrany mecz towarzyski kobiecych reprezentacji U20 Polska – Meksyk.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania – wstęp jest także bezpłatny!

Przedstawicieli mediów uprzejmie informujemy, że nie prowadzimy procesu akredytacyjnego na mecz. 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...