IX Mistrzostwa Śląska w siatkonodze

23 gru 2024

Duet Jakub Wojtyła / Daniel Stanclik zostali Mistrzami Śląska w siatkonodze! W Goczałkowicach-Zdroju w Hali Sportowej „Goczuś” 9. raz impreza rozegrana została pod patronatem Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli jako oficjalne Mistrzostwa Śląska w Siatkonodze. Zainteresowanie jest coraz większe – do rywalizacji przystąpiło aż 29 zespołów.

Drugie miejsce zajęli obrońcy tytułu Krzysztof Markowski / Dawid Gojny, a trzecie Adrian Franczak / Kamil Bętkowski.

– Poziom był tradycyjnie wysoki. Spotkaliśmy się już 13. raz i to wielki powód do dumy. To jedyny turniej, na którym spotykają się piłkarze grający na różnych szczeblach rozgrywek i mają okazję się zmierzyć. Mieliśmy szeroki przekrój zawodników – od ekstraklasy po A klasę. Do Goczałkowic przyjechali piłkarze z kilku województw, co pokazuje, że prestiż jest coraz większy, a marka turnieju stale rośnie.

Było dużo gry. Zawodnicy grali 90 minut, a zwycięzcy ponad 100. Przy takiej ilości czystej gry, można się zmęczyć.

Nagrody też usatysfakcjonowały wszystkich. Mamy taki zwyczaj, że drużyny zajmujące miejsca na podium mogą sobie wybrać koszulki, które otrzymuję na imprezę od zaprzyjaźnionych sportowców. – mówi organizator Mistrzostw Śląska w siatkonodze Michał Puchała.

– Mam nadzieję, że w przyszłym roku także będzie okazja spotkać się w Goczałkowicach i pograć w siatkonogę. Co prawda tak wiele organizacja Mistrzostw Śląska mnie emocji kosztuje, że mówię sobie ostatni raz… I tak już co roku. – dodaje ze śmiechem Michał Puchała.

IX Mistrzostw Śląska w siatkonodze były rozgrywane jako klubowe Mistrzostwa Świata.

Wyniki meczów półfinałowych:

Chelsea – Auckland 16-10
River Plate – Flamengo 15-10
Mecz o 3. miejsce: Auckland – Flamengo 14-17
Finał: Chelsea – River Plate 11-15

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurecje sportowe...

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping! Na...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...