Jubileusz 75-lecia Podokręgu Zabrze Śląskiego ZPN

18 paź 2025

Jubileusz 75-lecia Podokręgu Zabrze Śląskiego ZPN za nami. Wspaniała gala była okazją do wspomnień sukcesów klubów, nietuzinkowych zawodników i trenerów. W tym gronie nie mogło zabraknąć m.in. legend Górnika Zabrze Stanisława Oślizły czy Jana Kowalskiego. 

Prezes Śl. ZPN Henryk Kula wraz z Prezesem Podokręgu Zabrze i jednocześnie Wiceprezesem Śl. ZPN Jarosławem Brysiem, odznaczyli wyróżniających się działaczy.

Złoty medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej PZPN otrzymał Józef Poloczek, a brązowy Krzysztof Skurski.

Złotą Odznakę Honorową PZPN otrzymał Jarosław Bryś, srebrne: Małgorzata Sędzimir – Pszowska, Sebastian Kancy, Tomasz Kulczycki, Łukasz Nieużyła, Kamil Pleszczyński, Sławomir Stempin, Arkadiusz Zawrot.

Złotą Odznakę Honorową Śl.ZPN otrzymał Mariusz Kowolik, srebrne: Grzegorz Podeszwa, Paweł Strumiński; brązową Witold Walkowski.

Tradycyjnie – na ręce Prezesa Podokręgu Zabrze Jarosława Brysia, pamiątkowy grawerton przekazali Prezesi Podokręgów Śląskiego ZPN, a krótką przemowę wygłosił Artur Szymczyk – Wiceprezes Śl.ZPN i Prezesa Podokręgu Częstochowa. Prezes Henryk Kula wręczył natomiast grawerton od Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Wręczono także okazjonalne statuetki z podziękowaniem dla samorządowców i sponsorów. Prezesi Henryk Kula i Jarosław Bryś złożyli podziękowania dla: Izabeli Buchały – Wójt Gminy Gierałtowice, Katarzyny Zygi – Wójt Gminy Zbrosławice, Kamila Żbikowskiego – Prezydenta Miasta Zabrze, Adama Wójcika – Burmistrza Miasta Pyskowice, Kazimierza Pławszewskiego – Wójta Gminy Wielowieś, Bernarda Wilczka – Burmistrza Miasta i Gminy Sośnicowice, Tomasza Rzepy – Prezydenta MIasta Knurów, Marcina Kotyczki – Wójta Gminy Ornontowice, Marka Pszoniaka – Przewodniczącego Rady Miasta Gliwice. 

Podokręg Zabrze Śl.ZPN przygotował statuetki z podziękowaniem dla Parterów, Sponsorów i Przyjaciół, a ich liczba była imponująca!

 

Imprezę prowadził Grzegorz Podeszwa, a o miłą oprawę muzyczną zadbali: Duet Appasimento i Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z Dyrygentem Orkiestry – Henrykiem Mandryszem.

Jak na urodziny przystało – podniebienia przybyłych znakomitych gości rozpieszczano także okazałym tortem.

 

Dziękujemy, że byliście z nami!

Klubom z Podokręgu Zabrze życzymy wielu sukcesów a działaczom satysfakcji i wiele energii!

 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...