Kolejarz na właściwym torze, Prezes Śląskiego ZPN zdopingował beniaminka z Chałupek do efektownego zwycięstwa

11 sie 2025

Długie lata czekano w Chałupkach na tę chwilę, odliczając kolejne lata spędzone przez piłkarzy miejscowego Kolejorza na boiskach klasy A (czasami zaś nawet i B…). Udało się wreszcie w minionym sezonie: Robert Tkocz – jeszcze wciąż udzielający się na boisku, ale już z dyplomem trenerskim UEFA A – poprowadził drużynę znad granicy do 3. Ligi Śląskiej (niegdyś nazywanej klasą okręgową). Debiut w nowym towarzystwie wypadł dla jego podopiecznych imponująco!

– Obiecałem, że zajrzę do was, kiedy wywalczycie awans. No to jestem! – prezes Śląskiego ZPN-u, Henryk Kula, uświetnił swą obecnością początek sezonu w przygranicznej gminie. Towarzyszył mu wójt gminy Chałupki, Grzegorz Utracki, oraz prezes Podokręgu Racibórz, Andrzej Starzyński. To z rąk owych gości prezes Andrzej Kaczor odebrał okazały puchar za triumf w klasie A i wspomniany awans.

– Pierwszy mecz był dla nas pewną zagadką. Dokonaliśmy paru zmian w kadrze, między innymi odszedł od nas latem król strzelców klasy A, Martin Macko. Ale pozyskani zawodnicy wnieśli dużą jakość, a najbardziej dumni jesteśmy z sześciu miejscowych chłopaków, których mamy w składzie. I to jest kierunek, którym chcemy podążać – powiedział nam prezes Kaczor.

Wspomniany czeski snajper też pojawił się w Chałupkach, by odebrać z rąk gości statuetkę za triumf w rywalizacji snajperów. I przyniósł szczęście swym byłym kolegom: Kolejarz rozgromił czwarty zespół minionego sezonu grupy trzeciej III Ligi Śląskiej, Naprzód Czyżowice.

– Gratulacje nie tylko z racji zwycięstwa, ale też dobrej pracy z młodzieżą – mówił po meczu Henryk Kula, podkreślając fakt wzrastającej liczby wychowanków w ekipie Kolejorza. – Życzę kolejnych równie udanych występów na tym poziomie rozgrywkowym – dodawał sternik śląskiego futbolu.

Warto dodać, że konfrontacja w Chałupkach była spotkaniem dwóch dobrych znajomych na trenerskich ławkach. Choć wspomnianego Robert Tkocza wiekowo dzieli dekada od Roberta Żbikowskiego, opiekuna Naprzodu, mieli niegdyś okazję wspólnie reprezentować barwy Pniówka Pawłowice. Teraz ten pierwszy sprawił zimny prysznic temu drugiemu!

Dopisała też frekwencja, a chwilami – oprawa rodem z boisk wyższych lig! Nic dziwnego: potyczka na linii Chałupki – Czyżowice to przecież derby! – Dzięki awansowi do III Ligi Śląskiej czeka nas ich teraz znacznie więcej niż w klasie A – zaciera ręce Andrzej Kaczor, wymieniając lokalnych rywali „zza miedzy”: – Czarni Gorzyce, Naprzód Syrynia, Silesia Lubomia; czekamy już z niecierpliwością na te derbowe mecze.

 

III Liga Śląska – grupa 3

Kolejarz Chałupki – Naprzód Czyżowice 5:1 (3:1)

Bramki: Stępień (12), Markiewicz (25), Białas (43), Hommes (73), Kevin Kaczor (89) – Wierzgoń (40).

Sędziował Kamil Kubiak (Rybnik).

Kolejarz: Fulneczek – Kotkowski, Markiewicz, Krzyżok, Tkocz, Białas, F. Kaczor (61. Gajecki), Kacper Kaczor (70. Frycz), Stępień, Smal (74. Kevin Kaczor), Hommes

Naprzód: Gajda – Kurasz, Sosna, Cichy (46. Glawaty), Kozioł, Grabarczyk, M. Adamczyk, Mioduszewski (74. Czogała), Gardawski (67. Penkała), Wierzgoń (46. Sach), P. Adamczyk

Żółte kartki: Markiewicz, Krzyżok, Kotkowski, Stępień – Cichy, Grabarczyk, Sosna, Mioduszewski, Wierzgoń

 

Tekst: Dariusz Leśnikowski

 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...