Miasto Kalety Partnerem Śląskiego Związku Piłki Nożnej

8 wrz 2025

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula odwiedził Podokręg Lubliniec Śląskiego ZPN, by złożyć swój podpis pod umową o wzajemnej współpracy z Panem Klaudiuszem Kandzia – Burmistrzem Miasta Kalety.

Współpraca będzie dotyczyć m.in. propagowania sportu wśród dzieci i młodzieży, promocji zdrowia i aktywnego spędzania czasu, a także organizacji wydarzeń sportowych.

– Jestem przekonany, że dzięki tej współpracy uda nam się stworzyć wiele wartościowych inicjatyw, które będą inspirować młode pokolenia do aktywności i rozwoju osobistego poprzez sport. – podkreślił po podpisaniu umowy Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy owocnej współpracy!

Prezes Kula wraz z Prezesem Podokręgu Lubliniec Krzysztofem Olczykiem mieli okazję zobaczyć w pełni także piękny obiekt, na którym mecze rozgrywa Unia Kalety.

W wydarzeniu wzięli udział także: Zastępca burmistrza Tomasz Galios, Prezes KS Unia Kalety Sebastian Lebek oraz Prezes Honorowy KS Unia Kalety Janusz Naumann.

 

 

Miasto Kalety: 

Historia miasta Kalety Powstanie Kalet datuje się na rok 1365 wraz z powstaniem przemysłu hutniczego na Górnym Śląsku. Utworzone zostały wtedy pierwsze kuźnice – ogniska dymarskie. Rozwój hutniczych tradycji z wcześniejszych lat rozpoczął się od nowa w drugiej połowie XVIII wieku za sprawą kuźnika z Czech Jana Koulhaszcza, który był słynnym wynalazcą i prekursorem górnictwa górnośląskiego. Rozwój ten miał miejsce na terenie dzisiejszego Kuczowa. W latach 1882-1884 Gwidon Henckel von Donnersmarck zbudował fabrykę celulozy w miejsce fabryki Koulhaszcza. Już w 1884 roku wyprodukowano pierwszą tonę tego surowca. W Kaletach od tego momentu rozpoczął się znaczny rozwój. 

Więcej o naszym Partnerskim Mieście Kalety TUTAJ

Zapraszamy na Piłkarskie Święto w Podokręgu Rybnik

Zapraszamy na Piłkarskie Święto w Podokręgu Rybnik

21 czerwca zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie – Piłkarskie Święto Podokręgu Rybnik Śl.ZPN, które wieńczy rozgrywki ligowe w regionie. To impreza, która łączy rywalizację o awans z całodniowym festynem dla całych rodzin i młodych adeptów futbolu. To świetna...

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurencje sportowe...