Mistrz jesieni: MGLKS Liswarta II Krzepice

27 sty 2026

Liswarta Krzepice to jeden z najbardziej prężnie działających klubów w Podokręgu Częstochowa. Stabilna struktura organizacyjna, stabilna sytuacja finansowa oraz zrównoważony rozwój sportowy to dziś najważniejsze fundamenty funkcjonowania klubu.

Pierwszy zespół Liswarty coraz śmielej radzi sobie w rozgrywkach V ligi śląskiej, grupa I natomiast prawdziwą furorę robi zespół rezerw, który jako beniaminek rozgrywek Klasy A, grupa I jest obecnie przodownikiem tych rozgrywek.

Rezerwy Liswarty w rundzie jesiennej wywalczyły 34 punkty. Składa się na to bilans 11 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki. 50 zdobytych bramek powoduje, że jest to najskuteczniejszy zespół w rozgrywkach a 19 bramek straconych daje także czołowe miejsce w klasyfikacji najlepiej broniących zespołów dostępu do swojej bramki. Obecnie Liswarta ma jeden punkt przewagi nad imienniczką z Popowa oraz sześć i osiem odpowiednią nad Płomieniem Czarny Las i Pogonią Kamyk.

Zapytaliśmy trenera Grzegorza Nogę oraz przedstawicieli Zarządu klubu o kilka kwestii związanych z drugim zespołem, który w głównej mierze oparty jest o lokalnych zawodników będących w znacznym stopniu wychowankami klubu.

Liswarta Krzepice – drugi zespół seniorów, beniaminek rozgrywek, rewelacja rozgrywek Klasy A, grupa I. Czy spodziewaliście się takiego wyniku i tytułu mistrza jesieni?

– Pierwsze miejsce jest dla nas lekkim zaskoczeniem, chociaż cały czas dążyliśmy do tego aby być w pierwszej trójce w tabeli.
Jak scharakteryzowałby trener swój zespół? Kto jest jego motorem napędowym? Jaką rolę odgrywają w nim młodzi zawodnicy, których w Krzepicach nie brakuje a szkolenie w grupach młodzieżowych jest na niezłym poziomie?

Jak scharakteryzowałby trener swój zespół? Kto jest jego motorem napędowym? Jaką rolę odgrywają w nim młodzi zawodnicy, których w Krzepicach nie brakuje a szkolenie w grupach młodzieżowych jest na niezłym poziomie?

– Nasz zespół od samego początku oparty jest na doświadczonych zawodnikach lecz nie brakuje w drużynie młodych i utalentowanych zawodników, którzy także ciężko pracują i walczą o to by grać w pierwszym składzie.

Nie rzadko się zdarza, tym bardziej w niższych klasach rozgrywkowych aby pierwszy zespół był w V lidze a jego rezerwy, które nie są wspierane „spadochroniarzami” walczyłby o awans do Klasy Okręgowej. Niesie to za sobą także koszty. Czy Zarząd klubu, który jest bardzo kreatywny z taką sytuacją poradziłby sobie?

– Zarząd Liswarty Krzepice od wielu lat pokazuje że potrafi bardzo dobrze zarządzać klubem i finansami. Myślę, że na pewno poradził by sobie jeśli udałoby się awansować do ligi okręgowej.

Kto będzie najgroźniejszym przeciwnikiem w rundzie rewanżowej?

– Jest wiele drużyn które na pewno włączą się w walkę o awans. Najgroźniejszymi zespołami, spodziewamy się, że będą: Liswarta Popów, Pogoń Kamyk czy Płomień Czarny Las.

Jakie są plany na rundę wiosenną? Kiedy zespół wraca do treningów i jak wyglądają plany sparingowe w okresie przygotowawczym?

– Plan na rundę wiosenną to na pewno powtórzyć dobrą dyspozycję z rundy jesiennej. Zajęcia wznowiliśmy w połowie stycznia. Czeka nas ciężka praca. W tym czasie rozegramy też kilka sparingów m.in. ze Spartą Lubliniec, Skrą Częstochowa B1, Płomieniem Glinica czy Olimpią Truskolasy.

Zdjęcie: Zespół Liswarty II Krzepice/fb Liswarta Krzepice

KS Myszków melduje się w Orlen I Lidze kobiet!

KS Myszków melduje się w Orlen I Lidze kobiet!

W minioną sobotę, 13 czerwca zakończyły się rozgrywki II ligi, grupy południowej kobiet, które zakończyły się wielkim sukcesem zawodniczek KS Myszków. Podopieczne Tomasza Duszy uzyskały awans na zaplecze Ekstraklasy kobiet w bardo dobry stylu. W 22 spotkaniach...

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Zieloni Żarki wracają do V ligi!

Zieloni Żarki wracają do V ligi!

Tak emocjonującego finiszu rozgrywek Klasy Okręgowej, grupa 2 dawno nie było. Przed ostatnią kolejką szansę na awans miały cztery zespoły z czego dwa "biły się" bezpośrednio między sobą i to właśnie rywalizacja Warty Kamieńskie Młyny z Zielonymi Żarki przyniosła...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...