O awansie rezerw „GieKSy” do finału Poltent Pucharu Polski zadecydowały rzuty karne!

28 maj 2025

GKS II Katowice podejmował na obiekcie MOSiR Katowice „Kolejarz” przy ul. Alfreda 1 Szombierki Bytom. Regulaminowy czas zakończył się remisem 2-2 i o awansie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 9-8.

Zobaczcie koniecznie sami w poniższym materiale filmowym na naszym kanale na YT – wielką radość, rzuty karne i nietypowego gola z regulaminowego czasu gry…

–  W pierwszej połowie nie pomogłem drużynie ale ważne jak się kończy, a nie jak się zaczyna w takich meczach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu do finału rozgrywek. – powiedział po meczu bramkarz GKS „GieKSa” II Katowice Patryk Szczuka.

GALERIA ZDJĘĆ >>> TUTAJ <<<

 

GKS „GieKSa” II Katowice – TS Szombierki Bytom 2-2 (0-2), k. 9-8

49′ Łukasz Trepka, 83′ Andrzej Wąsik – 21′ Kamil Moritz, 45′ Piotr Pacholski

GKS „GieKSa” II Katowice: Patryk Szczuka BR, Kamil Cholerzyński, Danylo Mahasevych, Piotr Golka, Kamil Bialik, Jakub Borowski KPT, Dawid Mateja, Mateusz Gierałtowski, Łukasz Trepka, Paweł Oględziński, Andrzej Wąsik. Rezerwowi: Sylwester Marcol, Bartosz Brol, Michał Kopka, Maksymilian Gruszczyński, Kacper Paszek, Olaf Kopała, Kacper Wojas, Liubomyr Bilevych. Trener: Adrian Napierała.

TS Szombierki Bytom: Dawid Gargasz BR, Mateusz Śliwa, Paweł Marchewka, Kamil Moritz KPT, Dominik Marek, Przemysław Mizgała, Marcin SIerczyński, Dominik Małkowski, Paweł Rogala, Piotr Pacholski, Maksymilian Komuda. Rezerwowi: Alex Żółtak, Alan Jaworski, Michał Chrabąszcz, Franciszek Stachoń, Paweł Cygnar, Jan Pawłowski, Mateusz Zachara, Dawid Krzemień, Mateusz Gasz. Trener: Paweł Cygnar.

 

W finale Poltent Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej GKS „GieKSa” II Katowice zagra 11 czerwca 2025 roku o godz. 18:00 z LKS-em II Goczałkowice-Zdrój, który w rozgrywanym równolegle drugim meczu półfinałowym pokonał 4-2 Górnika II Zabrze.

GALERIA ZDJĘĆ >>> TUTAJ <<<

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...