Piłkarki GKS-u Katowice gotowe na nowy sezon

4 sie 2025

Przed startem sezonu 2025/26 Mistrzynie Polski GKS Katowice są w bardzo dobrych nastrojach. Okres przygotowawczy był bardzo pracowity, a do wspólnych zajęć zespół wrócił 7 lipca. Wcześniej zaplanowano testy.

Drużyna prowadzona przez Trenerkę Karolinę Koch rozegrała mecze kontrolne z: 1. FC Slovácko (wygrany 1-0), Slovanem Liberec (remis 5-5), Mistrzyniami Łotwy Ryga FC (wygrany 3-0), Slavią Praga (przegrany 2-3), MFK Ružomberok (wygrany 8-0).

Polecamy na naszym kanale na YouTube filmowy skrót z treningu piłkarek GKS-u Katowice z wypowiedziami Trenerki Karoliny Koch i zawodniczek Anity Turkiewicz i Julii Włodarczyk.

W zespole nastąpiły zmiany. Z GKS-em Katowice pożegnały się: Dominika Misztal, Zuzanna Błaszczyk, Weronika Kaczor, Kamila Tkaczyk, Karolina Bednarz i Kinga Kozak. Karierę zakończyla ikona kobiecej Gieksy Marlena Hajduk, która grała w klubie od 2017 roku.

Na powrót od Katowic zdecydowały się Dżesika Jaszek i Patrycja Kozarzewska, nowymi zawodniczkami zostały także Marcjanna Zawadzka i reprezentantka Słowacji Patrícia Hmírová.

Przed końcem sezonu 2024/25 kontrakty z klubem przedłużyły: Anita Turkiewicz, Amelia Bińkowska, Julia Langosz, Klaudia Maciążka i Kinga Seweryn. Niedawno w ich ślady poszły: Klaudia Słowińska, Julia Włodarczyk i Oliwia Malesa.

W pierwszej kolejce sezonu 2025/26 GieKSa zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała, mecz zostanie rozegrany w Katowicach przy Bukowej w sobotę 9 sierpnia o godz.15:00.

Mistrzynie Polski czekają także pod koniec sierpnia wyzwania w ramach 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń UEFA. Rywalkami mistrzyń Polski będzie WFC BIIK-Szymkent z Kazachstanu. Później 30 sierpnia zmierzą się natomiast z ZNK Mura Murska Sobota lub zespołem wyłonionym w pierwszej rundzie eliminacyjnej. Tylko najlepszy z grona czterech zespołów uzyska awans do trzeciej rundy, będącej przedsionkiem fazy ligowej. W niej rozgrywane są już zwyczajne dwumecze. Więcej TUTAJ

Życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie!

 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...