Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom Śląskiego ZPN dla Ruchu Radzionków

12 lis 2025

W Święto Niepodległości – a więc w radosnej atmosferze i przy wypełnionych zazwyczaj trybunach – rozstrzygały się finały rozgrywek o Poltent Puchar Polski na szczeblu czterech z dwunastu Podokręgów Śląskiego ZPN-u. Sponsorem tytularnym rozgrywek na szczeblu Podokręgów i Śląskiego ZPN jest POLTENT.

Puchar rządzi się swoimi prawami – powtarzają jego uczestnicy, ale i kibice. Tym razem jednak w trzech przypadkach łatwo było wskazać faworyta – był nim zespół grający w wyższej klasie rozgrywkowej. I ci faworyci – mimo gry na wyjazdach – nie zawiedli.

Dojechali mentalnie

Rekordowo wysoko wygrali w Bobrownikach Śląskich piłkarze Ruchu Radzionków. Gospodarze, grający na co dzień o dwa szczeble niżej, za sprawą byłego gracza żółto-czarnych, Andrzeja Piecucha, zdołali zdobyć gola honorowego, ale sami zainkasowali aż osiem trafień. Specjalnie jednak „górnicy” nie rozpaczali, wszak w poprzednich rundach mieli na rozkładzie drużyny grające o jedno (Orzeł Miedary) bądź dwa (Drama Zbrosławice) piętra wyżej. I tak więc ta edycja pucharowa zapisze się złotymi zgłoskami w ich kronikach. – Mnie cieszy nie tylko wynik, ale i mentalne podejście chłopaków do tego spotkania: z determinacją, walecznością, zaangażowany na sto procent w każdej fazie meczu. Dzięki temu nasza wygrana nie była zagrożona ani przez moment  – podkreślał Marcin Trzcionka, szkoleniowiec Ruchu. – Przeciwnik zostawił na murawie wiele zdrowia, więc szacunek dla nich – dodawał przypominając, że Górnik ligowe spotkanie w klasie okręgowej rozgrywał ledwie 48 godzin wcześniej. Sukces „Cidrów” jest tym cenniejszy, że przyszedł na parę dni przed wieńczącym jesień w 1. Lidze Śląskiej-InterHall spotkaniem z rezerwami Rakowa. – A poza tym sięgnęliśmy po trofeum po dziewięcioletniej przerwie, co te ma swoją wartość – zaznaczał nasz rozmówca.

Fot. A i B Klasa Bytomska      

 

Finał Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom Śląskiego ZPN

Górnik Bobrowniki Śl. – Ruch Radzionków 1:8 (0:4)

Bramki: Piecuch (74) – Kowalski (8, 22), Bolacki (24, 48), Brewczyk (39), Siwy (65, 86), Gwiaździński (83)

 

Tekst: Dariusz Leśnikowski

GKS Rozbark świętował Jubileusz

GKS Rozbark świętował Jubileusz

W minioną sobotę kiedy pierwsza drużyna walczyła o okręgówkę w Brzeziny na Rozbarku odbył się jubileusz 80-lecia GKS Rozbarku Bytom oraz 10-lecie Akademii. Gratulujemy! Fotki: https://tiny.pl/k8_hhb98d

Miedary dwójka w klasie A

Miedary dwójka w klasie A

W finałowym meczu baraży o klasę A KS Orzeł Bobrowniki uległ przed własną publicznością z LKS Orzeł II Miedary w rzutach karnych 1-4. Po 90 min był remis 2-2.

Orzeł Biały Brzeziny w III Lidze Śląskiej

Orzeł Biały Brzeziny w III Lidze Śląskiej

W sobotę 20 czerwca KS Orzeł Biały świętował awans  do III Ligi Śląskiej (klasy okręgowej). Pokonując w finale baraży GKS Rozbark Bytom 3-0. Po więcej zdjęć zapraszamy na FB Podokręgu Bytom.

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...