Prezes Henryk Kula spotkał się z przedstawicielami klubów

19 sty 2026

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula zaprosił na spotkanie przedstawicieli klubów ze szczebli od ekstraklasy po 3. ligę. Wzięło w nim udział 12 działaczy, którzy w miłej atmosferze dzielili się doświadczeniami, pomysłami i planami dotyczącymi piłki w naszym regionie.

– Bardzo się cieszę, że przybyliście Państwo na nasze spotkanie. Chciałbym, żeby odbywały się cyklicznie, co z pewnością będzie wielką korzyścią dla piłki nożnej w regionie. Wasze doświadczenie i bliższa współpraca wniosą wiele w jej rozwój. – przywitał gości Prezes Śl. ZPN Henryk Kula.

Dziękujemy za przybycie na miłe spotkanie i konstruktywną dyskusję!

Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że organizacja podobnych cyklicznych spotkań to doskonały pomysł na integrację środowiska.

W spotkaniu wzięli udział Panie i Panowie Prezesi oraz przedstawiciele klubów:  Zagłębia Sosnowiec – Katarzyna Biały,  GKS-u Jastrzębie – Marta Gaik, Piasta Gliwice – Łukasz Lewiński, Górnika Zabrze – Bartłomiej Gabryś, GKS-u Katowice – Sławomir Witek, Ruchu Chorzów – Seweryn Siemianowski, Podbeskidzia Bielsko-Biała – Krzysztof Sałajczyk, Rekordu Bielsko-Biała – Marek Homa, Sparty Katowice – Maciej Handwerker i Michał Piotrowski, GKS-u Pniówek 74 Pawłowice – Zdzisław Goik, Skry Częstochowa – Tomasz Musiał.

– Bardzo się cieszę, że miałam okazję uczestniczyć w tym spotkaniu. To szansa, by bliżej się poznać. Podczas codziennych zadań lub przy okazji meczów, nie mamy takiej możliwości zbyt często. Idea, by spotykać się cyklicznie, jest świetna. – powiedziała Prezes Zagłębia Sosnowiec – Katarzyna Biały.

– Mieliśmy okazję spotkać się w gronie prezesów śląskich klubów i porozmawiać o naszych problemach. Z jednej strony mieliśmy okazję usłyszeć, że nie tylko my mamy takie czy inne problemy, a z drugiej strony mogliśmy razem spróbować poszukać ich rozwiązania lub skorzystać z doświadczeń innych. – dodał Prezes GKS-u Katowice Sławomir Witek.

– Zawsze budowanie takiego kapitału relacyjnego wśród różnych grup rozgrywkowych jest bardzo istotne. To jest też wymiana myśli i doświadczeń. I szansa na spojrzenie na piłkę z różnych perspektyw. Często mamy różne budżety, gramy na innych poziomach rozgrywek, ale w tym wszystkim nadrzędnym jest dobro piłki nożnej i to jest chyba w tym wszystkim najpiękniejsze. – podsumował spotkanie Bartłomiej Gabryś z Zarządu Górnika Zabrze.

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...