Program Grantowy dla Klubów Sportowych – członków Śl.ZPN – na organizację turniejów dziecięcych w 2025 r.

14 sie 2025

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął w dniu 13.08.2025 r. Uchwałę o zatwierdzeniu Programu Grantowego dla Klubów Sportowych, bedących członkami Śl.ZPN, na organizację turniejów dziecięcych w 2025 roku. Na realizację Progrmu Grantowego zostanie przeznaczona łączna kwota 100 000 złotych.

Informacje o imprezach, które zostały już zrealizowane ze wsparciem Programu grantowego TUTAJ

 

Program Grantowy dla Klubów Sportowych – członków Śl.ZPN – na organizację turniejów dziecięcych w 2025 r.

Regulamin Programu

1. Cel programu

Program wspiera kluby sportowe w organizacji turniejów piłkarskich dla dzieci w celu popularyzacji piłki nożnej, aktywności fizycznej i zasad fair play.

2. Kto może złożyć wniosek

Każdy klub sportowy zrzeszony w Śląskim Związku Piłki Nożnej, posiadający grupy młodzieżowe.

3. Zakres dofinansowania

Środki mogą być przeznaczone na: medale, puchary, dyplomy, nagrody, poczęstunek i materiały promocyjne turnieju oraz inne wydatki opisane w wniosku. Wysokość jednorazowego dofinansowania – do 5000,00 zł brutto. Klub może skorzystać z dofinansowania raz na dwa lata.

4. Procedura

a. Klub składa wniosek (załącznik nr 1) wysyłając na adres mailowy – slaski@zpn.pl

b. Zarejestrowany wniosek jest przesyłany do opinii do Prezesa właściwego Podokręgu.

c. Po pozytywnej opinii Prezesa Podokręgu, Komisja Grantowa podejmuje decyzję o wysokości przyznanego dofinansowania oraz przekazuje tą informację do klubu.

d. Klub oznacza Śląski Związek Piłki Nożnej jako współfinansującego turniej, umieszcza tę informacje na wszystkich materiałach promocyjnych wydarzenia, oraz w swoich social mediach z odnośnikiem do profili Śl.ZPN.

e. Po zakończeniu turnieju klub składa raport (załącznik nr 2) wraz ze zdjęciami i opisem wydarzenia.

f. Po akceptacji raportu Organizator przekazuje dofinansowanie na podstawie noty obciążeniowej/faktury VAT.

5. Terminy
– Wnioski można składać, najpóźniej 30 dni przed planowanym turniejem.
– Raport należy złożyć do 14 dni po zakończeniu turnieju.

6. Rozliczenie
Rozliczenie odbywa się na podstawie zaakceptowanego raportu z wydarzenia i noty obciążeniowej/ faktury VAT wystawionej przez klub.

7. Postanowienia końcowe
a. Złożenie wniosku oznacza akceptację regulaminu.
b. Organizator ma prawo odmówić dofinansowania bez podania przyczyny.

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...