Rekordzistki wicemistrzyniami Polski U17 w futsalu

14 sty 2025

W dniach 10-12 stycznia w Hali Urania w Olsztynie rozegrany został Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w Futsalu Kobiet. Zawodniczki BTS Rekord Bielsko-Biała wywalczyły wicemistrzostwo Polski, w finale przegrały 0-3 z Tęczą Sisu Bydgoszcz. Królową strzelczyń została „rekordzistka” Natalia Skrok – autorka 6 bramek.

 

Zespół BTS Rekord Bielsko-Biała zagrał w składzie:

  1. Maja Becker
  2. Oksana Shevchuk
  3. Maria Płonka
  4. Zofia Mysłowska
  5. Natalia Skrok
  6. Julia Sikora
  7. Zuzanna Czuż
  8. Lena Romanowska
  9. Nikola Siwek
  10. Oliwia Rogoz
  11. Milena Koczur

Druga ze śląskich drużyn grająca w turnieju – UKKS Katowice zakończyła swój udział na 1/4 finału. W rzutach karnych lepszy był UKS SMS Łódź.

Zespół UKKS Katowice zagrał w składzie:

  1. Zuzanna Gigiel
  2. Lena Przyborowska
  3. Milena Dyrszka
  4. Zofia Jaremko
  5. Karolina Burzyńska
  6. Michalina Polok
  7. Antonina Dzierżęga
  8. Magdalena Kućak
  9. Hanna Stachoń
  10. Laura Kosno
  11. Nicola Gałuszka
  12. Wiktoria Martinus
  13. Joanna Pelc
  14. Marta Kupilas

Nicola Gałuszka strzeliła 5 bramek.

Gratulujemy naszym drużynom dobrej sportowej rywalizacji!

Medale, puchary i nagrody wręczali: Grzegorz Morkis – Przewodniczący Komisji ds. futsalu i piłki plażowej PZPN, Tomasz Aftański – Członek Komisji ds. futsalu i piłki plażowej PZPN oraz Marek Łukiewski – Prezes Warmińsko-Mazurskiego ZPN i Zastępca Sekretarza Generalnego PZPN.

To 3. turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w tym sezonie i trzeci finał dla śląskiej drużyny. W kategorii U19 kobiet Rekord Bielsko-Biała zdobył Mistrzostwo Polski, Rybnik FC Mistrzostwa Polski w futsalu w kategorii U13 chłopców, a teraz Rekord Bielsko-Biala został Wicemistrzem Polski w futsalu U17 kobiet.

Fot. Łukasz Kozłowski / Akademia Sportu Stomil Olsztyn sekcja żeńska

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...