Ruch Radzionków U11 zwycięzcą Turnieju piłki nożnej dla dzieci Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

10 maj 2026

Superauto.pl Stadion Śląski w Chorzowie po raz kolejny stał się areną piłkarskiego święta w ramach Turnieju piłki nożnej dla dzieci Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Dziś na murawie rywalizowały drużyny chłopców w kategorii U11. Triumfatorem został Ruch Radzionków, pokonując w finale LKS Naprzód 46 Zawada.


Poniżej podziękowania od Prezesa Śl.ZPN Henryka Kuli.

Oficjalnego powitania uczestników dokonał Henryk Kula – Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a towarzyszył mu Krzysztof Olczyk – Prezes Podokręgu Lubliniec Śląskiego ZPN oraz Członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

O godzinie 11:00 drużyny zainaugurowały pierwszą turę. Na sześciu boiskach jednocześnie ruszyły mecze 5 na 5, a młodzi zawodnicy z całego województwa śląskiego rozpoczęli piłkarskie zmagania. System rozgrywek – prosty i sprawiedliwy – nagradzał zwycięzców awansem na wyższe boisko. Każde starcie trwało zaledwie 10 minut, więc emocje nie dawały odpocząć ani na chwilę.

W pierwszej turze zmierzyły się: LKS Beskid Gilowice-Rychwałd z AKS Mikołów, KS Górnik Jaworzno z LKS Naprzód 46 Zawada, LKS Mechanik Kochcice z LKS Śląsk Koszęcin, GLKS Lot Konopiska z APN SMS Tychy, KS Kuźnia Ustroń z UKS Ruch Radzionków oraz LKS Zamek Grodziec z KS 94 Rachowice. Przez kolejne tury drużyny pięły się lub schodziły w rankingu – mecz po meczu, boisko po boisku.

Decydującą była szósta tura. Na boisku numer 1 rozegrał się finał całej imprezy. UKS Ruch Radzionków pokonał LKS Naprzód 46 Zawada i sięgnął po tytuł zwycięzcy Turnieju piłki nożnej dla dzieci Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii U11 chłopców. – To była czysta radość i zabawa – inna forma rywalizacji niż na co dzień. Świetna pogoda, doping kibiców, niesamowita atmosfera. Takie chwile zostają w głowie na długo” – powiedział po finale trener Ruchu Radzionków, Henryk Sobala.

UKS Ruch Radzionków: Dawid Nolewajka, Antoni Dolski, Aleks Kawczyk, Karol Kokott, Kacper Plewnia, Mateusz Ziaja, Maksymilian Adrianek | trener: Henryk Sobala.

Po finale nastąpiła ceremonia zakończenia turnieju, w której uczestniczyli: Artur Szymczyk – Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Prezes Podokręgu Częstochowa Śląskiego ZPN, Krzysztof Olczyk – Prezes Podokręgu Lubliniec Śląskiego ZPN oraz Członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Dariusz Gęsior – 22-krotny reprezentant Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992, Józef Grząba – Prezes Podokręgu Sosnowiec Śląskiego ZPN oraz Członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Wyszyński – Prezes Podokręgu Bytom i Członek Zarządu Śląskiego ZPN oraz Stanisław Mitas – Przewodniczący Funduszu Pomocy Koleżeńskiej Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom, trenerom, rodzicom za aktywne uczestnictwo w Turnieju piłki nożnej dla dzieci Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii U11 chłopców!

 

Impreza jest dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu województwa śląskiego i współorganizowana przez Superauto.pl Stadion Śląski

 

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurecje sportowe...

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping! Na...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...