Rusza II edycja programu grantowego „Kobiety w grze”! PZPN ponownie wspiera kluby kobiece – do przekazania 600 000 zł

1 paź 2025

Polski Związek Piłki Nożnej ogłasza start drugiej edycji programu grantowego „Kobiety w grze”. Inicjatywa skierowana jest do klubów kobiecych z niższych klas rozgrywkowych, a jej celem jest rozwój i popularyzacja piłki nożnej kobiet na poziomie lokalnym. W ramach programu PZPN przeznaczy 600 000 zł na dofinansowanie projektów realizowanych w sezonie 2025/2026.

To już druga edycja programu

Program skierowany jest do klubów z niższych klas rozgrywkowych – III, IV i V ligi kobiet, kobiecych klubów młodzieżowych oraz sekcji piłki nożnej kobiet działających w klubach męskich z III, IV ligi i klas niższych. Kluby mogą ubiegać się o wsparcie w ramach jednego z czterech koszyków grantowych:

  • do 5 000 zł (koszyk I),
  • do 9 000 zł (koszyk II),
  • do 12 000 zł (koszyk III),
  • do 16 000 zł (koszyk IV).

Granty można przeznaczyć m.in. na organizację treningów i turniejów dla dziewcząt, pikników promujących kobiecą piłkę nożną, działania edukacyjne, szkolenie trenerek, kampanie medialne czy inne inicjatywy rozwijające lokalne środowiska piłkarskie.

74 projekty w I edycji

W pierwszej edycji programu dofinansowanie otrzymały 74 kluby z całej Polski, a najwięcej ofert spłynęło z województw małopolskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Kluby realizowały różnorodne projekty – od szkoleń i otwartych treningów dla dziewczynek, przez spotkania z piłkarkami reprezentacji Polski, aż po lokalne pikniki sportowe i turnieje. Program umożliwił wielu klubom dotarcie do nowych grup dziewcząt i stworzenie fundamentów pod dalszy rozwój żeńskich drużyn.

– Po bardzo udanej pierwszej edycji programu widzimy, jak ogromny potencjał drzemie w klubach z niższych lig i jak wiele dobrego dzieje się lokalnie w obszarze piłki nożnej kobiet. Dlatego w drugiej edycji zdecydowaliśmy się nie tylko utrzymać budżet, ale też wprowadzić bardziej elastyczne podejście, m.in. zróżnicowane koszyki grantowe, które pozwolą klubom lepiej dopasować skalę projektów do ich możliwości – podkreśla Grzegorz Stefanowicz, Dyrektor Departamentu Piłkarstwa Kobiecego PZPN.

Nabór trwa do 31 października

Wnioski można składać do 31 października 2025 roku, a projekty będą realizowane w terminie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2026 roku. Dokumenty aplikacyjne – wniosek, poradnik i regulamin – dostępne TUTAJ

Źródło: PZPN

Zapraszamy na Piłkarskie Święto w Podokręgu Rybnik

Zapraszamy na Piłkarskie Święto w Podokręgu Rybnik

21 czerwca zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie – Piłkarskie Święto Podokręgu Rybnik Śl.ZPN, które wieńczy rozgrywki ligowe w regionie. To impreza, która łączy rywalizację o awans z całodniowym festynem dla całych rodzin i młodych adeptów futbolu. To świetna...

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurencje sportowe...