Sokół Wręczyca obchodził jubileusz 25 – lecia

23 lis 2025

22 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyła się gala jubileuszowa z okazji 25 – lecia Klubu Sportowego Sokół Wręczyca.

Podczas uroczystości nie zabrakło momentów melancholii i wspomnień, wzruszeń, radości ale najwięcej było podziękowań kierowanych ze strony władz samorządowych, sportowych czy też samych mieszkańców w kierunku obecnych władz klubu ale i również w kierunku wszystkich osób, które tworzyły historię klubu.

Pamiątkowe grawertony oraz listy gratulacyjne przekazali na ręce Prezesa klubu, Witolda Przygody, Wójt Gminy Wręczyca Wielka, Anna Syguda oraz reprezentujące Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Aneta Kiepura oraz Zdzisława Kall a także poseł na Sejm RP, Henryk Kiepura. Okolicznościowe upominki wręczyli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji współpracujących z klubem oraz Prezesi klubów z Szarlejki oraz z Truskolas.

Ze strony Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Podokręgu Częstochowa pamiątkowy puchar wręczył Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej a jednocześnie Prezes Podokręgu Częstochowa, Artur Szymczyk, który nie tylko życzył kolejnych lat owocnej działalności dla klubu, dziękując przy okazji za działanie na rzecz sportu nie tylko obecnym władzom klubu ale i tym wcześniejszym. Artur Szymczyk przypomniał, że na obiekcie we Wręczycy jeszcze nie tak dawno odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży co też pokazuje, że klub otwarty jest na współpracę a jednocześnie promocję swojego obiektu.

W czasie uroczystości zostały także wręczone odznaczenia zasłużonym działaczom. Z rąk Prezesa Artura Szymczyka, złote odznaki honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej odebrali: Robert Mańczyk, Edmund Mastalerz, Stanisław Nocuń oraz Gabriel Pach. Srebrną honorową odznaką Śląskiego Związku Piłki Nożnej został uhonorowany Dariusz Kotkowski.

Dostojny jubilat wręczył podziękowania w postaci okolicznościowych grawertonów dla zasłużonych działaczy, trenerów oraz partnerów i sponsorów.

W trakcie uroczystości zostało przypomniane, że klub we Wręczycy budowany był od podstaw. Pierwsze spotkania rozgrywane były na boisku w Borowym a dopiero w 2004 roku oddano pierwsze boisko w miejscu gdzie wcześniej było szczere pole. Obecnie w kompleksie sportowym znajdują się dwa boiska pełnowymiarowe trawiaste z czego boisko boczne z oświetleniem co powoduje, że treningi mogą odbywać się bez względu na porę roku. Ponadto klub dysponuje budynkiem z zapleczem socjalno – szatniowym oraz boiskiem do piłki siatkowej. Na terenie obiektu ponadto znajduje się scena poprzez co odbywają się na terenie rekreacyjnym festyny i pikniki oraz inne imprezy plenerowe.

Obecnie w Klubie Sportowym Sokół Wręczyca funkcjonuje zespół seniorów grający w Klasie B oraz zespoły młodzieżowe.

Podczas jubileuszowej gali został przedstawiony także odnowiony herb klubu.

Szanownemu jubilatowi życzymy kolejnych lat pomyślnego działania w zakresie krzewienia i propagowania kultury fizycznej, sukcesów sportowych na miarę swoich możliwości, wychowywania poprzez sport ludzi o pięknych sercach i krystalicznych charakterach, hojnych darczyńców i oddanych sympatyków i kibiców oraz mających wiele energii i zapału do działania działaczy.

Gratulujemy pięknego jubileuszu i podsumowania ćwierćwiecza działalności.

KS Myszków melduje się w Orlen I Lidze kobiet!

KS Myszków melduje się w Orlen I Lidze kobiet!

W minioną sobotę, 13 czerwca zakończyły się rozgrywki II ligi, grupy południowej kobiet, które zakończyły się wielkim sukcesem zawodniczek KS Myszków. Podopieczne Tomasza Duszy uzyskały awans na zaplecze Ekstraklasy kobiet w bardo dobry stylu. W 22 spotkaniach...

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Zieloni Żarki wracają do V ligi!

Zieloni Żarki wracają do V ligi!

Tak emocjonującego finiszu rozgrywek Klasy Okręgowej, grupa 2 dawno nie było. Przed ostatnią kolejką szansę na awans miały cztery zespoły z czego dwa "biły się" bezpośrednio między sobą i to właśnie rywalizacja Warty Kamieńskie Młyny z Zielonymi Żarki przyniosła...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...