Spotkanie z przedstawicielami wiodących akademii piłkarskich

23 lip 2025

W siedzibie Śląskiego ZPN odbyło się spotkanie Prezesa Henryka Kuli z przedstawicielami wiodących akademii piłkarskich województwa śląskiego.

Na spotkaniu stawili się przedstawiciele 18 klubów. Dyskutowano o nadchodzących rozgrywkach i nowym projekcie Śląskiego ZPN.

Kierownik Referatu Rozgrywek Śląskiego ZPN Lesław Mazur poinformował o zmianach w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2025/2026. Następnie w imieniu Komisji Szkolenia Śląskiego ZPN Mariusz Pańpuch przedstawił projekt rozgrywek Centralnej Ligi Śląskiej Trampkarzy U-15 i Młodzików U-13. Ligi miałyby skupiać na I poziomie (złotym) drużyny młodzieżowe klubów szczebla centralnego (Ekstraklasy, I oraz II ligi) i akademie z najlepszą uzyskaną punktacją na podstawie opracowanych wytycznych. Kolejne zespoły z wymaganą liczbą punktów utworzyłyby II poziom (srebrny). Kluby z zaciekawieniem przyjęły nowe rozwiązania, który wymagają teraz dalszych prac odpowiednich Komisji.

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...