Thriller niczym u Hitchcocka. O awansie do finału zadecyduje trzeci mecz

16 maj 2026

Wyrównania, anulowane gole i gol bramkarza – drugi półfinałowy mecz FOGO Futsal Ekstraklasy między Texom Eurobusem a Rekordem Bielsko-Biała miał wszystko. Bielszczanie wygrali konkurs rzutów karnych 5:4 i wciąż walczą o finał!

Spotkanie od początku miało wysokie tempo. Rekord mógł dobrze wejść w mecz, jednak później inicjatywę przejęli gospodarze. Bohaterem Bielszczan był Michał Kałuża, który dwukrotnie uchronił zespół przed stratą bramki po uderzeniach Daniła Abakszyna i Rubena Santosa. Przemyślanie naciskali coraz mocniej, a anulowane trafienie Henrique Diniza tylko podgrzało atmosferę. Szybka przerwa na żądanie trenera Jesusa Lopeza Garcii wytrąciła Eurobus z rytmu Z czasem Rekord zaczął przejmować kontrolę i grać coraz dojrzalej. Efektem była bramka otwierająca wynik, którą zdobył Miguel Kenji po indywidualnej akcji i mocnym strzale.

Po zmianie stron Rekord długo trzymał mecz pod kontrolą, ograniczając rywala i szukając swoich okazji. Wszystko zmieniła 32. minuta, gdy sędziowie pokazali drugą żółtą kartkę Martinowi Došy, co oznaczało osłabienie gości. Eurobus wykorzystał przewagę i po dobrze rozegranej akcji Diniz doprowadził do wyrównania. Chwilę później doszło do jednej z najbardziej niezwykłych sytuacji meczu. Krzysztof Iwanek po wznowieniu gry ruszył do ataku i uderzył na bramkę, ale Kałuża błyskawicznie odpowiedział precyzyjnym wybiciem piłki do pustej siatki gospodarzy.

Końcówka regulaminowego czasu była pełna napięcia. Eurobus grał odważnie z lotnym bramkarzem, a Rekord bronił się pod presją kolejnych fauli. Diniz ponownie trafił, tym razem wykorzystując przedłużony rzut karny po przewinieniu tuż przed linią szóstego metra. Spotkanie musiało przejść w dogrywkę. W dodatkowym czasie błysnął Kenji, który zdobył efektowną bramkę po asyście Franco Spellanzona i ponownie wyprowadził Rekord na prowadzenie. Gdy wydawało się, że goście dowiozą zwycięstwo, Abakszyn w 50. minucie doprowadził do wyrównania po strzale głową i znów wszystko zaczęło się od nowa.

O awansie musiały zdecydować rzuty karne. W nich Rekord zachował zimną krew. Trafiali kolejno Paweł Budniak, Kenji, Edgar Varela, Spellanzon oraz Gustavo Henrique. Kluczowy moment miał miejsce w czwartej serii, gdy Kałuża obronił uderzenie Diniza, dając swojej drużynie zwycięstwo w konkursie jedenastek i przedłużając półfinałową rywalizację.

Decydujący trzeci mecz półfinału odbędzie się w Przemyślu w niedzielę o godzinie 20:00.

Texom Eurobus Przemyśl – Rekord Bielsko-Biała 3:3 (0:1, 2:2) rzuty karne 4:5

0:1 Kenji (16. min.)

1:1 Diniz (34. min.)

1:2 Kałuża (35. min.)

2:2 Diniz (39. min., z przedłużonego rzutu karnego)

2:3 Kenji (43. min.)

3:3 Abakszyn (50. min., głową)

Fot. Paweł Mruczek / bts.rekord.com.pl

 

 

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurecje sportowe...

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping! Na...