Wygrany sparing kadry U14 z Górnikiem Zabrze

4 mar 2025

Kolejna konsultacja reprezentacji Śląskiego ZPN U14 odbyła się na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w formie meczu kontrolnego z zespołem Górnika Zabrze U15. Trener Damian Galeja miał powody do zadowolenia po wygranej podopiecznych 3-0, zebrał także sporo materiałów do analizy przed kolejnymi spotkaniami z zespołem.

 

– Bardzo pozytywna konsultacja dla nas. W sparingu z zespołem U15 zabrzańskiego Górnika mieliśmy możliwość sprawdzić kilku zawodników, których obserwowaliśmy na ostatnich konsultacjach. Jestem bardzo zadowolony. W przebiegu spotkania były fragmenty, nad którymi będziemy musieli jeszcze popracować. W wielu elementach była widoczna powtarzalność i efekty naszej dotychczasowej pracy. Cieszy nas, że zawodnicy wchodzący do kadry, tworzą w niej zdrową sportową rywalizację. – podsumował sparing trener kadry U14 Śl. ZPN Damian Galeja.

– Zagraliśmy bardzo dobrze, dobrze wychodziliśmy z własnej połowy. Nie odpuszczaliśmy do końcowego gwizdka. W meczach kadry wychodzimy ze swojej strefy komfortu i wielu zawodników gra na innych niż zazwyczaj pozycjach. – mówi Filip Świtała z reprezentacji Śl. ZPN U14, na co dzień zawodnik ŚLAP – Śląskiej Akademii Piłkarskiej U14.

– Dobry mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy okazję spróbować naszych sił w konfrontacji z rywalami, to dobre przygotowanie przed mistrzostwami i weryfikacja na jakim jesteśmy poziomie. – dodali Igor Brakowiecki powołany do kadry z Górnika Zabrze i Oliwier Garncarz powołany z Zagłębia Sosnowiec.

Lista powołanych na mecz kontrolny TUTAJ

W najbliższym czasie reprezentacja U14 będzie się spotykać na kolejnych konsultacjach, podczas których w planach jest dopracowanie fragmentów gry, a w kwietniu zagra mecz z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej.

– Na pewno był to sparing, który nas mocno zweryfikował. Rywal był od nas zdecydowanie lepszy pod względem technicznym. Ale mimo wszystko mecz na plus. Pokazał nasze braki i obszary, w których musimy popracować. – ocenił grę Maciej Front – trener Górnika Zabrze.

Dziękujemy drużynie Górnika Zabrze za mecz kontrolny i życzymy powodzenia!

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...