Wyniki programu grantowego „Kobiety w grze” 2024

23 sty 2025

PZPN informuje o ogłoszeniu wyników pierwszej edycji programu grantowego „Kobiety w grze”. W ramach tegorocznej edycji aż 74 kluby piłkarskie z całej Polski otrzymały wsparcie finansowe na rozwój kobiecej piłki nożnej. Program ma na celu promowanie i wspieranie inicjatyw lokalnych, które przyczynią się do rozwoju kobiecego futbolu w Polsce.

 

Dofinansowanie zostało przeznaczone na projekty takie jak organizacja lokalnych pikników sportowych, działania promujące piłkę nożną w społecznościach lokalnych, organizacja turniejów czy wsparcie działających klubów kobiecych.

Najwięcej klubów, które otrzymały dofinansowanie, pochodzi z województwa małopolskiego – aż 16. Z województwa pomorskiego dofinansowanie otrzymało 8 klubów, z mazowieckiego 7, z dolnośląskiego 6, a po 5 klubów z województw wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego. Województwa podkarpackie i lubelskie mają po 4 kluby, które otrzymały wsparcie, natomiast z województw podlaskiego i kujawsko-pomorskiego dofinansowanie trafiło do 3 klubów. Po 2 kluby otrzymały grant w województwach lubuskim, opolskim i świętokrzyskim, a po jednym klubie z województw warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Lista klubów z województwa śląskiego, które otrzymały dofinansowanie:

Diamond Academy – 9 000 zł

Stowarzyszenie GKS Victoria Jaworzno – 9 000 zł

Klub Sportowy Niepokorni Orzesze – 7 000 zł

Ludowy Klub Sportowy Warta Kamieńskie Młyny – 7 000 zł

Klub „Stadion Śląski” Chorzów – 5 000 zł

 

Zachęcamy do śledzenia postępów z realizacji projektów, które otrzymały dofinasowanie. Dziękujemy wszystkim wnioskującym za zaangażowanie w rozwój kobiecej piłki nożnej i życzymy powodzenia w przyszłych edycjach programu grantowego!

Pełna lista klubów, które otrzymały dofinansowanie TUTAJ

Źródło: PZPN

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurecje sportowe...

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping! Na...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...