Zebranie Klubów w Podokręgu Sosnowiec z galą 105-lecia Śl. ZPN

23 lut 2025

Na stadionie w Zagłębiowskim Parku Sportowym – ArcelorMittal Park odbyło się Zebranie Klubów Podokręgu Sosnowiec Śl. ZPN z galą z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN. Gratulujemy Józefowi Grząbie wyboru na funkcję Prezesa Podokręgu po raz szósty i życzymy powodzenia. Wybrano także Delegatów i Prezydium Podokręgu Sosnowiec.

 

Polecamy filmowy skrót z wywiadami na naszym kanale na YouTube.

W zebraniu, które prowadzili Józef Grząba – Prezes Podokręgu Sosnowiec oraz Janusz Kiełtyka – Członek Prezydium Podokręgu Sosnowiec, wzięło udział 42 delegatów na 67 uprawnionych. Na początku zebrania klubów Podokręgu wybrano Komisję Mandatowo – Skrutacyjną w składzie – Łukasz Walczak, Tomasz Szymczyk, Rafał Wójcik. Sekretarzem został wybrany Janusz Ciołczyk.

Prezes Józef Grząba przedstawił sprawozdanie z minionych 4 lat i opowiedział o planach na kolejną kadencję. Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula odpowiedział o nowych projektach dotyczących głównie młodzieżowej piłki, które pojawią się w najbliższym czasie.

Wybrano Członków Prezydium Podokręgu: Jan Pawłowski, Wiesław Milewski, Janusz Kiełtyka, Dariusz Piętka, Dariusz Wrona, Józef Grząba.

Dokonano także wyboru Delegatów na Walne Zebranie Śląskiego ZPN: Józef Grzaba, Jan Pawłowski, Wiesław Milewski, Janusz Kiełtyka, Tomasz Szczerba, Janusz Ciołczyk, Krzysztof Dudziński, Dariusz Piętka, Krzysztof Bąbik, Bartosz Górski.

Obecne byli także: Małgorzata Sędzimir-Pszowska – Dyrektor Biura Zarządu Śl.ZPN, Wioletta Wojnarowska – Grząba – Kierownik biura Podokręgu Sosnowiec, Danuta Drabik-Martowicz – Kierownik ds. mediów i marketingu Śl.ZPN.

Po wyborach, rozpoczęła się uroczysta gala z okazji 105-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wyjątkowym momentem było wręczenie przez Prezesa Śl. ZPN Henryka Kulę i Prezesa Podokręgu Sosnowiec Józefa Grząby statuetek przygotowanych specjalnie z tej okazji dla działaczy powyżej 75 roku życia. Wyróżnieni zostali: Andrzej Adamczyk, Maurycy Wieczorek, Eugeniusz Bień, Krzysztof Przecherski, Józef Służałek, Tadeusz Korusiewicz, Krzysztof Malara, Witold Kwiecień, Stanisław Iwatrowski, Janusz Nowak, Jan Rak.

Z okazji 105-lecia Śl. ZPN złotymi Honorowymi Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowani zostali: Jacek Bobrowicz, Mariusz Grząba, Roman Kubiś, Grzegorz Syrek; srebrnymi: Adam Adamczyk, Jarosław Kaczmarek; brązowymi: Katarzyna Biały, Wioletta Wojnarowska-Grząba, Ewelina Szlęzak-Żelazna, Jacek Gruszczyński, Kamil Kowal.

Brązowy medal PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej otrzymał Andrzej Kręgiel.

Reszta wieczoru minęła przy miłych rozmowach, wspomnieniach dawnych lat i snuciu planów na przyszlość. Spotkanie umilali występami muzycznymi Julia Wojnarowska i Kamil Skrzyniarz ze Studia Piosenki ,,Pozytywka” Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu, a galę prowadził Krzysztof Pietrek.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na zebranie klubów oraz galę z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN!

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurecje sportowe...

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping! Na...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...