Zebranie Klubów w Podokręgu Żywiec z galą 105-lecia Śl. ZPN

22 lut 2025

W Żywcu w Restauracji Nova Dębina odbyło się Zebranie Klubów Podokręgu Żywiec Śl. ZPN z galą z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN. Gratulujemy Dariuszowi Mrowcowi wyboru na funkcję Prezesa Podokręgu po raz czwarty i życzymy powodzenia. Wybrano także Delegatów i Prezydium Podokręgu Żywiec.

 

Polecamy filmowy skrót z wywiadami na naszym kanale na YouTube.

W zebraniu, które prowadził Dariusz Mrowiec – Prezes Podokręgu Żywiec, wzięło udział 30 delegatów na 39 uprawnionych. Na początku zebrania klubów Podokręgu wybrano Komisję Mandatowo – Skrutacyjną w składzie: Mariusz Hujdus, Józef Tomaszek, Seweryn Porębski.

Prezes Dariusz Mrowiec przedstawił sprawozdanie z minionych 4 lat w formie prezentacji multimedialnej i opowiedział o planach na kolejną kadencję. Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula przedstawił nowe projekty dotyczące głównie młodzieżowej piłki, które pojawią się w najbliższym czasie.

Wybrano Członków Prezydium Podokręgu Żywiec: Jerzy Wandzel, Bogusław Przeworczyk, Piotr Stasica, Piotr Raczek, Sławomir Sołtysik, Dariusz Mrowiec.

Dokonano także wyboru Delegatów na Walne Zebranie Śląskiego ZPN: Piotr Tymiński, Jerzy Wandzel, Piotr Stasica, Sławomir Sołtysik, Dariusz Mrowiec, Bogusław Przeworczyk.

Obecni byli także: Małgorzata Sędzimir-Pszowska – Dyrektor Biura Zarządu Śl.ZPN, Danuta Drabik-Martowicz – Kierownik ds. mediów i marketingu Śl.ZPN, Arkadiusz Kaczkowski – Kierownik biura Podokręgu Żywiec.

Po wyborach, rozpoczęła się uroczysta gala z okazji 105-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wyjątkowym momentem było wręczenie przez Prezesa Śl. ZPN Henryka Kulę i Prezesa Podokręgu Żywiec Dariusza Mrowca statuetek przygotowanych specjalnie z tej okazji dla działaczy powyżej 75 roku życia. Wyróżnieni zostali: Tadeusz Kania, Józef Tomaszek, Roman Wika, Stanisław Kondrat.

Miłe słowa padły także ze strony przedstawicieli lokalnych samorządów, którzy gratulowali Prezesowi Henrykowi Kuli obchodów jubileuszowych Śląskiego ZPN, a Dariuszowi Mrowcowi wyboru na kolejną kadencję Prezesa Podokręgu Żywiec Śl.ZPN. Prezes Kula podziękował samorządowcom za wspieranie lokalnej piłki nożnej.

Reszta wieczoru minęła przy miłych rozmowach, wspomnieniach dawnych lat i snuciu planów na przyszlość. Spotkanie prowadził Tadeusz Paluch, a czas umilała para taneczna występami w rytmach latino.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na zebranie klubów oraz galę z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN!

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...