25-lecie Stowarzyszenia Bielskie Orły

9 cze 2025

W sobotnie popołudnie na stadionie w Wapienicy zmierzyły się dwa pokolenia byłych piłkarzy bielskich klubów, którzy od 25 lat tworzą jeden klub – Towarzystwo Sportowe Bielskie Orły.

Na boisku zaprezentowały się dwie drużyny Bielskich Orłów, składające się z zawodników +35 i +60 . Mecz dostarczył kibicom sporo emocji, a wynik 5:4 dla młodszych Orłów podkreślił widowiskowość tej niezwykłej rywalizacji. Było dużo ofensywnych akcji, świetne interwencje bramkarzy i bramki nagradzane oklaskami kibiców, wśród których byli m.in.: Czesław Maruszka, Zbigniew Garbacz, Wojciech Borecki, Czesław Biskup, Jan Mędrzak , Tadeusz Pilarz, dr Stanisław Ptak, Wiktor Krebok, Piotr Wysocki oraz Romuald Wojtulewski (syn wieloletniego Prezesa Bielskich Orłów Ś.P. dr Sławomira Wojtulewskiego).

Bramki dla drużyny +35 zdobyli: Michał Wróbel 2, Piotr Szymura 1, Aleksander Macedoński 1 i Piotr Czak 1. Dla drużyny +60 po 2 bramki zdobyli Wiesław Kucharski i Waldemar Adamczyk. Sędzią głównym meczu był sędzią szczebla centralnego Tomasz Wajda.

Z okazji Jubileuszu okolicznościowy Puchar od Śląskiego ZPN na ręce Prezesa Bielskich Orłów Jacka Mizi, wręczył Wiceprezes Podokręgu Bielsko-Biała Janusz Mędrzak.

Gratulacje w imieniu Prezydenta Miasta Bielska Białej przekazał Jacek Broda – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników ufundowali Czesław Biskup – były zawodnik i wiceprezes TS Bielskie Orły oraz Wojciech Borecki, a okolicznościowy tort przekazał Stanisław Piecuch, były zawodnik i Wiceprezes Stowarzyszenia.

Pomocy i wsparcia finansowego w organizację Jubileuszu udzielił Dariusz Moskala – właściciel Wydawnictwa Prasa Beskidzka.

Moderatorem wydarzenia był niezawodny Prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Tadeusz Pilarz, a mecz dla zgromadzonych kibiców komentował red. Bartłomiej Malec. Sobotnie wydarzenie pęknie wpisało się w karty historii bielskiego sportu i potwierdziło, że piłkarska oldbojowska rodzina ma się dobrze.

Szczególne słowa podziękowania należą się Prezesowi Bielskich Orłów Jackowi Mizi, za osobisty wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie i organizację Jubileuszu.

Kolejną piłkarską rywalizację Bielskich Orłów będzie można obejrzeć w Dankowicach 21 czerwca z okazji Jubileuszu 80-lecia Pasjonata Dankowice.

 

Źródło: Ryszard Radwan

Rezerwy Rakowa Częstochowa w barażach o awans do III ligi

Rezerwy Rakowa Częstochowa w barażach o awans do III ligi

Rezerwy Rakowa Częstochowa zakończyły sezon w InterHall 1. Lidze Śląskiej - IV liga śląska na 2. miejscu co zagwarantowało zespołowi udział w barażach o awans do III ligi, w którym to rywalem będzie 2. zespół opolskiej IV ligi, Ruch Zdzieszowice. Spotkanie odbędzie...

Podbeskidzie Bielsko-Biała awansowało do Betclic 1. Ligi!

Podbeskidzie Bielsko-Biała awansowało do Betclic 1. Ligi!

Podbeskidzie Bielsko-Biała wraca do Betclic 1. ligi - gratulujemy awansu! W decydującym meczu sezonu "Górale" pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:1 i po dwuletniej przerwie świętują powrót na zaplecze Ekstraklasy. Bielszczanie zabrali się do roboty od pierwszego gwizdka....