W najbliższy weekend, 7 i 8 czerwca odbędzie się pierwszy etap baraży o awans do I Ligi Wojewódzkiej Młodzika D2 na sezon 2025/2026. Podokręg Częstochowa Śląskiego ZPN reprezentować będą dwa czołowe zespoły rozgrywek I Ligi Okręgowej Orlik E1 czyli Victoria Częstochowa oraz Raków Częstochowa.
W wyniku losowania grupy eliminacyjne w kategorii E1 Orlik (rocznik 2014) o awans do I i II Ligi Wojewódzkiej Młodzik D2 na sezon 2025/2026 przedstawiają się, jak poniżej.
7 czerwca (sobota)
Cieszyn ul. Bolko Kantora 10, godz. 10:00
1. BBTS PODBESKIDZIE lub FOOTBALL4PRO BARTŁOMIEJ KONIECZNY
2. KS CZARNI GORZYCE
3. GKS JASTRZĘBIE S.A.
4. CKS PIAST CIESZYN
5. AKADEMIA BVB iM. ŁUKASZA PISZCZKA
6. TS STAL-ŚRUBIARNIA ŻYWIEC
Zabrze ul. Jaskółcza 40, godz. 9:00
1. TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY
2. RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA S.A.
3. KS ROZWÓJ KATOWICE
4. LKS POKÓJ SADÓW
5. CKS CZELADŹ
6. GÓRNIK ZABRZE S.A.
8 czerwca (niedziela)
Lubliniec ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty 1, godz. 10:00
1. JUVENTUS ACADEMY PANAWIT PIEKARY ŚLĄSKIE
2. VICTORIA KOSMOS M-BET CZĘSTOCHOWA
3. KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW
4. LKS SPARTA LUBLINIEC
5. ZAGŁĘBIE S.A. SOSNOWIEC
6. AP TEAM GLIWICE
Racibórz Studzienna ul. Urbana 5A, godz. 10:00
1. BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA lub LKS ZAMEK GRODZIEC
2. MKS GMINA LUBOMIA
3. RKP ROW RYBNIK
4. LKS VICTORIA HAŻLACH
5. APN SMS TYCHY
6. LKS BESKID GILOWICE-RYCHWAŁD
Zespoły z miejsc 1., 2., 3., uzyskają awans do turniejów finałowych, które odbęda się 14 czerwca w Świętochłowicach (dla grup Zabrze i Lubliniec) oraz 15 czerwca w Tychach (dla grupa Cieszyn i Racibórz).
Zespoły, które w I fazie baraży uplasują się na miejscach 4 – 6 uzyskają możliwość gry w II Lidze Wojewódzkiej Młodzik D2 w sezonie 2025/2026.
W drugim etapie barażów, zespoły, które zajmą miejsca 1-4 uzyskają awans do I Ligi Wojewódzkiej Młodzik D2 natomiast zespoły z miejsc 5. i 6. uzyskają możliwość gry w II Lidze Wojewódzkiej.