Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

15 cze 2026

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec.
Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping!

Na podium stanęły 2 ekipy Akademia Piłkarska Bumerang Ruda Śląska (świeżo upieczone Mistrzynie Polski kategorii U13) i Ruch Chorzów.
W turnieju zagrały także drużyny: GKS Piast Gliwice, KKS Czarni Sosnowiec, UKS ASP SJZ Jastrzębie-Zdrój, Naprzód Rydułtowy.

Królową strzelczyń była dziś Zuzanna Strychalska z AP Bumerang Ruda Śląska, najlepszą bramkarką Zuzanna Zakolicz z GKS Jastrzębie, a najlepszą zawodniczką Maja Białek z Ruchu Chorzów – brawo!

Puchary, medale i upominki wręczali ekipom: Prezes Śl.ZPN Henryk Kula, Prezes Podokręgu Sosnowiec Śl.ZPN Józef Grząba, Członkini Zarządu Śl.ZPN Małgorzata Sędzimir-Pszowska i Janusz Półtorak – syn Ś.P. Pani Ireny.
Na ceremonii otwarcia obecny był także Herbert Jatta – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Śl.ZPN.

– Bardzo dziękuję Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej za uczczenie pamięci mojej Mamy, która była prekursorką kobicej piłki i wiele lat temu założyła w Czarnych sekcję kobiecej piłki nożnej. – nie krył wzruszenia Janusz Półtorak, który jest działaczem w Podokręgu Sosnowiec Śl.ZPN.

Młode piłkarki obserwował bacznie sztab szkoleniowy reprezentacji Śl.ZPN U13 i młodsze dziewcząt z trenerką Karoliną Piesiur na czele. Memoriał Ireny Płotorak miał również charakter turnieju selekcyjnego dla Kadry Wojewódzkiej U13 dziewcząt Śląskiego ZPN.

– Gra dużo dziewcząt, z którymi miałyśmy już kontakt wcześniej. Pracowałyśmy w poprzednim sezonie z dziewczynkami z rocznika 2013. Fajnie było je po raz kolejny zobaczyć. Dziś skupiamy się na obserwacji zawodniczek z młodszych roczników 2014 i 2015. – podsumowała turniej trenerka Karolina Piesiur.

Dziękujemy ekipie SPORT TVP3 Katowice za odwiedziny i relację z imprezy. A nasza filmowa relacja w przygotowaniu…

 

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...