Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Centrum Sportu Rekord

22 maj 2026

W piątek, 22 maja, w Centrum Sportu Rekord w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa poświęcona ogłoszeniu wyników ministerialnego Programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich „Orły” w województwie śląskim. W wydarzeniu uczestniczyli minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki, prezydent Bielsko-Biała Jarosław Klimaszewski, prezydent Gliwice Katarzyna Kuczyńska-Budka oraz prezydent Katowice Marcin Krupa.

Najważniejszą informacją dla środowiska sportowego w naszym regionie było przyznanie ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania dla Rekordu Bielsko-Biała. Środki zostaną przeznaczone na modernizację i rewitalizację boiska ze sztuczną nawierzchnią w Centrum Sportu Rekord, które od lat stanowi jeden z filarów szkolenia młodzieży w regionie.

Program budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich „Orły”, ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2025 roku, jest największym tego typu projektem infrastrukturalnym w historii polskiego sportu. W pierwszej edycji wsparcie otrzymało aż 120 inwestycji o łącznej wartości przekraczającej 300 milionów złotych. Program stanowi rozwinięcie znanej w całym kraju idei „Orlików”, jednak tym razem skupia się na budowie i modernizacji pełnowymiarowych boisk piłkarskich przeznaczonych do profesjonalnego szkolenia i rozwoju młodych zawodników.

Podczas konferencji minister Jakub Rutnicki podkreślał znaczenie inwestycji w infrastrukturę sportową. – Realizujemy wielki projekt. Żaden rząd nie przeznaczył takich środków na infrastrukturę sportową. Chcemy mieć kolejnego Lewandowskiego, kolejną Pajor, a to wymaga odpowiednich warunków do treningu – mówił minister. Zwrócił również uwagę na działalność klubu z Cygańskiego Lasu. – Patrzę na pana prezesa i jestem pod wrażeniem, w jaki sposób tworzycie markę klubu. Tu ta miłość jest niesamowita – dodał.

Prezes Rekordu Bielsko-Biała Janusz Szymura podziękował za wsparcie, zaznaczając, że rozwój infrastruktury w klubie od lat opiera się na współpracy środków prywatnych i publicznych. – Serdecznie dziękuję, to jest budujące. Nowoczesna hala również powstała przy pomocy środków ministerstwa. To jest zawsze połączone – środki prywatne i środki ministerstwa. W Rekordzie trenuje 36 reprezentantów i reprezentantek kraju, a to także zasługa odpowiedniej infrastruktury – podkreślił Janusz Szymura. Pozytywnie o przyznanym wsparciu wypowiedział się także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który zaznaczył, że inwestycje sportowe mają ogromne znaczenie dla rozwoju miasta i lokalnej społeczności.

Centrum Sportu Rekord od lat należy do najlepiej rozwiniętych kompleksów sportowych w regionie. Znajduje się tam między innymi pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, oddane do użytku w 2008 roku jako pierwszy tego typu obiekt w regionie. Ostatnia wymiana nawierzchni została przeprowadzona w czerwcu 2016 roku.

Komunikaty 11.06.2026

Komunikaty 11.06.2026

Zapraszamy do zapoznania się z treścią najnowszych komunikatów w Podokręgu Bielsko-Biała Śl.ZPN.

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Wielkimi krokami zbliża się turnieju Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026™. Zagrają w nim oczywiście reprezentantki Polski - musicie koniecznie wesprzeć je na meczach! BILETY są już dostępne w sprzedaży TUTAJ Kibice w naszym regionie będą mieli okazję oglądać mecze...

Więcej czasu na zgłoszenia! Trwają zapisy do Tarczyński Copa Kabanos

Więcej czasu na zgłoszenia! Trwają zapisy do Tarczyński Copa Kabanos

Piłkarska przygoda zaczyna się właśnie teraz. Organizatorzy Tarczyński Copa Kabanos przedłużają zapisy do nowego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do 30 sierpnia 2026 roku. Jesienią tysiące dziewczynek i chłopców z całej Polski staną do rywalizacji o awans do Finału...

Magazyn 1. Ligi Śląskiej – InterHall

Magazyn 1. Ligi Śląskiej – InterHall

Zapraszamy na nasz kanal na YouTube, gdzie czeka na Was ostatni Magazyn 1. Ligi Śląskiej - InterHall z podsumowaniem kolejek spotkań numer 33 i 34. Gratulacje dla ROW 1964 Rybnik za awans, a rezerwom Rakowa Czestochowa życzymy powodzenia w barażach! Dziękujemy klubom...

Wypowiedzi po meczu towarzyskim kobiet Polska U20 – Meksyk U20

Wypowiedzi po meczu towarzyskim kobiet Polska U20 – Meksyk U20

Reprezentacja Polski Kobiet U20 pokonała w towarzyskim starciu rówieśniczki z Meksyku 2:0. Mecz w Bielsku-Białej skomentowali selekcjoner zespołu Marcin Kasprowicz oraz Zuzanna Witek - kapitanka biało-czerwonych, zdobywczyni bramki oraz świeżo upieczona mistrzyni...