Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Centrum Sportu Rekord

22 maj 2026

W piątek, 22 maja, w Centrum Sportu Rekord w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa poświęcona ogłoszeniu wyników ministerialnego Programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich „Orły” w województwie śląskim. W wydarzeniu uczestniczyli minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki, prezydent Bielsko-Biała Jarosław Klimaszewski, prezydent Gliwice Katarzyna Kuczyńska-Budka oraz prezydent Katowice Marcin Krupa.

Najważniejszą informacją dla środowiska sportowego w naszym regionie było przyznanie ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania dla Rekordu Bielsko-Biała. Środki zostaną przeznaczone na modernizację i rewitalizację boiska ze sztuczną nawierzchnią w Centrum Sportu Rekord, które od lat stanowi jeden z filarów szkolenia młodzieży w regionie.

Program budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich „Orły”, ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2025 roku, jest największym tego typu projektem infrastrukturalnym w historii polskiego sportu. W pierwszej edycji wsparcie otrzymało aż 120 inwestycji o łącznej wartości przekraczającej 300 milionów złotych. Program stanowi rozwinięcie znanej w całym kraju idei „Orlików”, jednak tym razem skupia się na budowie i modernizacji pełnowymiarowych boisk piłkarskich przeznaczonych do profesjonalnego szkolenia i rozwoju młodych zawodników.

Podczas konferencji minister Jakub Rutnicki podkreślał znaczenie inwestycji w infrastrukturę sportową. – Realizujemy wielki projekt. Żaden rząd nie przeznaczył takich środków na infrastrukturę sportową. Chcemy mieć kolejnego Lewandowskiego, kolejną Pajor, a to wymaga odpowiednich warunków do treningu – mówił minister. Zwrócił również uwagę na działalność klubu z Cygańskiego Lasu. – Patrzę na pana prezesa i jestem pod wrażeniem, w jaki sposób tworzycie markę klubu. Tu ta miłość jest niesamowita – dodał.

Prezes Rekordu Bielsko-Biała Janusz Szymura podziękował za wsparcie, zaznaczając, że rozwój infrastruktury w klubie od lat opiera się na współpracy środków prywatnych i publicznych. – Serdecznie dziękuję, to jest budujące. Nowoczesna hala również powstała przy pomocy środków ministerstwa. To jest zawsze połączone – środki prywatne i środki ministerstwa. W Rekordzie trenuje 36 reprezentantów i reprezentantek kraju, a to także zasługa odpowiedniej infrastruktury – podkreślił Janusz Szymura. Pozytywnie o przyznanym wsparciu wypowiedział się także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który zaznaczył, że inwestycje sportowe mają ogromne znaczenie dla rozwoju miasta i lokalnej społeczności.

Centrum Sportu Rekord od lat należy do najlepiej rozwiniętych kompleksów sportowych w regionie. Znajduje się tam między innymi pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, oddane do użytku w 2008 roku jako pierwszy tego typu obiekt w regionie. Ostatnia wymiana nawierzchni została przeprowadzona w czerwcu 2016 roku.

Klasyfikacja strzelców w bielskiej B-klasie

Klasyfikacja strzelców w bielskiej B-klasie

Za nami ciekawy sezon w bielskiej B-klasie. Sprawdźmy jak po sezonie kreśli się klasyfikacja strzelców w tych zmaganiach.  Klasyfikacja strzelców w bielskiej B-klasie: 29 - Vasyl Trynoha (Zapora Porąbka) 23 - Vadym Yatsenko (Słowian Łodygowice) 20 - Patryk Pajdak...

Awanse naszych drużyn

Awanse naszych drużyn

Sezon 2025/2026 przyniósł kibicom z regionu bielsko-bialskiego powody do dumy. Aż trzy zespoły związane z Podokręgiem Bielsko-Biała mogą świętować awans - na szczebel centralny i na wyższy poziom rozgrywek śląskich. MRKS Czechowice-Dziedzice zakończył sezon w V lidze...

Komunikaty 18.06.2026

Komunikaty 18.06.2026

Zapraszamy do zapoznania się z treścią najnowszych komunikatów w Podokręgu Bielsko-Biała Śl.ZPN.