Rekord kończy sezon na czwartym miejscu. Piast walczy o złoto

28 maj 2026

Rekord Bielsko-Biała po porażce z Constractem Lubawa zakończył sezon FOGO Futsal Ekstraklasy poza podium. „Rekordzistom” dziękujemy za świetne emocje i gratulujemy raz jeszcze zdobycia Pucharu Polski! Teraz futsalowy Śląsk skupia uwagę na finale mistrzostw Polski, w którym Piast Futsal Gliwice prowadzi z Eurobusem Przemyśl po zwycięstwie 4:1 w pierwszym spotkaniu.

Rekord Bielsko-Biała zakończył sezon FOGO Futsal Ekstraklasy poza podium. W decydującym, trzecim meczu rywalizacji o brązowy medal Bielszczanie przegrali na wyjeździe z Constractem Lubawa, a gospodarze przypieczętowali zdobycie trzeciego miejsca w kraju.

Spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando gospodarzy. Constract narzucił bardzo wysokie tempo gry i skutecznie utrudniał Rekordowi wyprowadzanie akcji spod agresywnego pressingu. Wynik został otwarty już w 5. minucie po nietypowej sytuacji. Pedro Pereira wprowadzał piłkę z autu, ta otarła się jeszcze o Pawła Budniaka, a zdezorientowany Michał Kałuża przepuścił ją do siatki.

Lubawianie szybko poszli za ciosem. Chwilę później kapitalnym uderzeniem popisał się Kacper Sendlewski, który był jedną z wyróżniających się postaci całej serii o brązowy medal. Jeszcze przed przerwą trzeci cios zadał Helder i gospodarze schodzili do szatni z bardzo komfortowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Rekord próbował wrócić do gry. Zespół częściej utrzymywał się przy piłce i szukał sposobu na sforsowanie defensywy Constractu, jednak gospodarze byli niezwykle skuteczni w kontratakach. Szczególny wieczór przeżywał także Pedrinho, dla którego był to ostatni występ w barwach Constractu Lubawa. Brazylijczyk pożegnał się z kibicami w najlepszy możliwy sposób, zdobywając dwie bramki. Swoje trafienie dołożył również Pedro Pereira, natomiast honorowego gola dla Rekordu przyniosło samobójcze trafienie Semedo.

Constract Lubawa wygrał rywalizację o 3. miejsce dzięki dwóm zwycięstwom przed własną publicznością i zakończył sezon z brązowym medalem mistrzostw Polski. Rekord drugi rok z rzędu kończy rozgrywki ligowe poza podium, jednak ponownie sięgnął po Puchar Polski. Zespół Jesusa „Chusa” Lopeza pokazał w końcówce sezonu, że do ścisłej krajowej czołówki wciąż traci bardzo niewiele.

Teraz wszystkie ręce na pokład i trzymamy kciuki za Piasta Futsal Gliwice, który walczy o mistrzostwo Polski. Gliwiczanie znakomicie rozpoczęli finałową rywalizację, wygrywając pierwszy mecz z Eurobusem Przemyśl 4:1 i wykonując ważny krok w stronę krajowego tytułu.

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 6:1 (3:0)

1:0 Budniak (5. min., samobójczy)

2:0 Sendlewski (5. min.)

3:0 Semedo (8. min.)

4:0 Pedrinho (25. min.)

5:0 Pedrinho (29. min.)

6:0 Pereira (30. min.)

6:1 Semedo (30. min., samobójczy)

Rekord: Kałuża – Doša, Gustavo Henrique, Varela, Zastawnik, Haraburda, Budniak, Pawlus, Spellanzon, Marek, Krzempek, Wykręt, Kadu, Florek

Fot. Szymon Bandura / bts.rekord.com.pl

Stadionowy rozkład jazdy

Stadionowy rozkład jazdy

Zbliżający się weekend przyniesie kolejne piłkarskie emocje i rozstrzygnięcia sezonu. Życzymy wielu sportowych emocji i zapraszamy do kibicowania naszym zespołom!   11 czerwca 2026 II Liga Śląska 17:00 GKS II Katowice - Odra Miasteczko Śląskie 18:30 Góral Istebna...

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Sprzedaż biletów turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026

Wielkimi krokami zbliża się turnieju Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet 2026™. Zagrają w nim oczywiście reprezentantki Polski - musicie koniecznie wesprzeć je na meczach! BILETY są już dostępne w sprzedaży TUTAJ Kibice w naszym regionie będą mieli okazję oglądać mecze...

Więcej czasu na zgłoszenia! Trwają zapisy do Tarczyński Copa Kabanos

Więcej czasu na zgłoszenia! Trwają zapisy do Tarczyński Copa Kabanos

Piłkarska przygoda zaczyna się właśnie teraz. Organizatorzy Tarczyński Copa Kabanos przedłużają zapisy do nowego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do 30 sierpnia 2026 roku. Jesienią tysiące dziewczynek i chłopców z całej Polski staną do rywalizacji o awans do Finału...

Magazyn 1. Ligi Śląskiej – InterHall

Magazyn 1. Ligi Śląskiej – InterHall

Zapraszamy na nasz kanal na YouTube, gdzie czeka na Was ostatni Magazyn 1. Ligi Śląskiej - InterHall z podsumowaniem kolejek spotkań numer 33 i 34. Gratulacje dla ROW 1964 Rybnik za awans, a rezerwom Rakowa Czestochowa życzymy powodzenia w barażach! Dziękujemy klubom...

Wypowiedzi po meczu towarzyskim kobiet Polska U20 – Meksyk U20

Wypowiedzi po meczu towarzyskim kobiet Polska U20 – Meksyk U20

Reprezentacja Polski Kobiet U20 pokonała w towarzyskim starciu rówieśniczki z Meksyku 2:0. Mecz w Bielsku-Białej skomentowali selekcjoner zespołu Marcin Kasprowicz oraz Zuzanna Witek - kapitanka biało-czerwonych, zdobywczyni bramki oraz świeżo upieczona mistrzyni...