Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

22 cze 2026

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej!

Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie!

O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi Okręgowej awansował Sokół Chwałęcice – gratulujemy!

Strzelcy goli:

Tomasz Reguła i Adam Paprotny – Patryk Dudziński 2 bramki.

Mecz sędziowali:  Sebastian Balon, Andrzej Gorzawski i  Tomasz Żółkiewicz.

Sokół Chwałęcice to druga drużyna sezonu zasadniczego grupy I Klasy A, która  zdobyła w 22 meczach 49 punktów,  strzeliła 73 bramki i straciła 30.  Najwięcej bramek w rundzie zasadniczej strzelił Dawid Semeniuk – 22. Klub założono w 1952 roku a klasa A to najwyższy poziom rozgrywek, w którym występowali.

Polonia Marklowice to druga drużyna sezonu zasadniczego grupy II Klasy A, która zdobyła w 22 meczach 50 punktów, strzeliła 63 bramki i straciła 30. Najwięcej bramek w rundzie zasadniczej strzelił Patryk Dudziński – 28. To jeden najstarszych klubów Podokręgu Rybnik założony w 1922 roku. Najwyższą klasą rozgrywkową, w której grał to IV liga.

 

Dekoracja zwycięzców rozgrywek w Podokręgu Rybnik za sezon 2025/2026 była bardzo ważnym momentem tego dnia: 

  • Voucher na kwotę 1200 zł Za Klasyfikację Pro Junior W Klasie A otrzymał Naprzód 23 Rydułtowy, który zgromadził 189 pkt wyprzedzając KS Szczerbice 132 pkt i Orzeł Jankowice 92 pkt.
  • Voucher  na kwotę 800 zł Za Klasyfikację Projunior W Klasie B otzrymał Górnik II Radlin. Zebrał 197 pkt i wyprzedził tylko o 5 pkt Sygnały Gotartowice oraz Rapid Wodzisław, który zebrał 144 pkt.
  1. Mistrz jesieni II ligi Młodzików Młodszych 2014 – GKS Jastrzębie
  2. Mistrz wiosny Podokręgowej Ligi Młodzików Młodszych 2014  – UKS RAPID II Wodzisław Śląski
  3. Mistrz jesieni Podokręgowej Ligi Młodzików 2014 i awans – Winners Gołkowice
  4. Mistrz wiosny III Ligi Wojewódzkiej Młodzików Młodszych 2014 – MTS Rybnik
  5. Mistrz jesieni III Ligi Wojewódzkiej Młodzików Młodszych 2014 i awans – RKP ROW II Rybnik
  1. Mistrz wiosny Podokręgowej Ligi Młodzików 2013 – SOKÓŁ Chwałęcice
  2. Mistrz jesieni Podokręgowej Ligi Młodzików 2013 I awans – AP Rymer II Rybnik
  1. Mistrz wiosny III Ligi Wojewódzkiej Młodzików 2013 – GKS Jastrzębie II
  1. Mistrz jesieni III Ligi Wojewódzkiej Młodzików 2013 i awans – KS Płomień Połomia
  1. Mistrz wiosny Podokręgowej Ligi Trampkarzy Młodszych 2012 – Forteca Świerklany
  1. Mistrz jesieni Podokręgowej Ligi Trampkarzy Młodszych 2012 i awans – KS Płomień Połomia
  2. Mistrz wiosny III Liga Wojewódzka Trampkarzy Młodszych 2012 – Naprzód Rydułtowy
  1. Mistrz jesieni III Liga Wojewódzka Trampkarzy Młodszych2012 i awans – MTS Rybnik
  2. Mistrz I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Starszych 2011 – UKS Rapid Wodzisław Śląski
  1. Mistrz wiosny Podokręgowej Ligi Trampkarzy Starszych 2011 – MTS Rybnik
  1. Mistrz jesieni Podokręgowej Ligi Trampkarzy Starszych 2011 i awans – GKS Dąb Gaszowice
  1. Mistrz wiosny III Liga Wojewódzka Trampkarzy Starszych 2011 – UKS RAPID II Wodzisław Śląski
  1. Mistrz jesieni III Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy 2011 i awans – LKS Forteca Świerklany
  1. Mistrz wiosny Podokręgowej Ligi Juniorów Młodszych 2010 – GKS Pierwszy Chwałowice
  1. Mistrz jesień Podokręgowej Ligi Juniorów Młodszych 2010 i awans a następnie Mistrz wiosny III Ligi Wojewódzkiej Juniorów Mł. 2010 –  KS Decor Bełk
  1. Mistrz jesieni III Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych 2010 – LKS Orzeł Moszczenica
  1. Mistrz wiosny III Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych 2009 – KS Czarni Gorzyce
  1. Mistrz jesieni III Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych 2009 – MKS Czerwionka
  1. Mistrz jesieni i wiosny III Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych 2007 – LKS Forteca Świerklany
  1. Mistrz IV ligi kobiet i awans do III ligi – UKS AP Żory
  1. Mistrz klasy B i awans do klasy A – OLZA Godów
  1. Wicemistrz klasy B i awans do klasy A – Dąb Gaszowice II

 

Puchary, medale i vouchery wręczali Prezes Śl.ZPN Henryk Kula, Prezes Podokręgu Rybnik Śl.ZPN Andrzej Paulus, Członek Zarządu Śl.ZPN Leszek Brzoza i działacze Podokręgu Rybnik Śl.ZPN.

 

Gratulujemy! 

 

O godz. 17.00  odbył się mecz Rymer Rybnik – Sparta Żory, który zakończył się wynikiem 0:3. Sparta wywalczyła Mistrzostwo A Klasy – gratulujemy!

Bramki dla Sparty Żory zdobyli: Patryk Witkowski, Paweł Raczyński i Przemysław Grolik.

Mecz sędziowali: Przemysław Grobelny, Adam Nyk, Damian Kryniec.

Rymer Rybnik to 1. drużyna sezonu zasadniczego grupy I Klasy A , która zdobyła 22 meczach 56 punktów, strzeliła 56 bramek i straciła 23. Najwięcej bramek w rundzie zasadniczej strzelił Łukasz Sobala – 14. Klub założony w 1919 roku grał, najwyżej w I lidze – 1948 r.

Sparta Żory to 1. drużyna sezonu zasadniczego grupy II Klasy A, która zdobyła w 22 meczach 66 punktów, strzeliła 112 bramek i straciła 12. Najwięcej bramek w rundzie zasadniczej strzelił  Michał Gałecki – 17.  Sparta to beniaminek klasy A, klub kontynuuje wieloletnie tradycje piłkarskie w Żorach.

 

 

Zaszczycili nas swoją obecnością:

  • Wójt Gminy Świerklany Tomasz Pieczka,
  • Prezes Fortecy Świerklany Jarosław Maciończyk,
  • Przewodniczący Rady Powiatu Rybnickiego Cezary Rajca,
  • Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika Wojciech Kiljańczyk,
  • Burmistrz Gminy Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski,
  • Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Łukasz Dwornik,
  • Michał Szelong Zastępca Dyrektora MOSiR Jastrzębie,
  • Prezes firmy Poltent Jakub Sokołowski,
  • Właściciel firmy KEEZA Tomasz Szulc,
  • Koordynator obozów firmy Footballmeting Janusz Machnik,
  • Prezesi, Działacze, Trenerzy i Zawodnicy klubów należących z Podokręgu Rybnik Śl.ZPN.

 

Na bocznym boisku na uczestników czekało wiele atrakcji Akcji Lato Śląskiego ZPN:

– Talentiada składająca się z pięciu konkurencji:

  1. Slalom z piłką po skosie
  2. Strzały do małych bramek
  3. Żonglerka lub prowadzenie piłki po kopercie
  4. Strzał do dużej bramki z płachtą
  5. Punkt medyczny

– uwielbiane przez milusińskich animacje

– miasteczko piłkarskie, bramki celnościowe, siatkonoga

Skorzystało z nich 85 uczestników, z których wylosowano 20 osób – otrzymały plecaki z upominkami. Na resztę milusińskich czekały słodkie upominki.

 

PARTNERZY WYDARZENIA: 

 

 

Fot. Śląski ZPN / Kuba Piwoński Fotografia (2 ostatnie zdjęcia)

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...

Akcja Lato Śląskiego ZPN odwiedziła Wojkowice

Akcja Lato Śląskiego ZPN odwiedziła Wojkowice

Akcja Lato Śląskiego ZPN czyli nasza wakacyjna trasa, odwiedza od lat miejscowości w naszym regionie oferując integracyjne atrakcje związane z piłką nożną. Oprócz miasteczka piłkarskiego czeka na Was talentiada, liczne animacje, upominki i pyszne owoce! A wszystko...