Testy motoryczne Śląskiej Akademii Piłkarskiej – ŚLAP

13 sty 2025

Zawodnicy Śląskiej Akademii Piłkarskiej – ŚLAP są już po testach motorycznych, które odbyły się w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Młodszy rocznik U13 przeszedł testy w miniony weekend, a starszy U14 tydzień później – ze względu na udział w turnieju w Turynie.

 

– Przeprowadziliśmy testy strukturalno-funkcjonalne oraz motoryczne. Chcieliśmy sprawdzić u chłopaków jaki zrobili progres. Badaliśmy ich szybkość, wytrzymałość, zakresy ruchomości i moc. – mówi Patryk Durnaś – asystent trenera U14 Śląskiej Akademii Piłkarskiej – ŚLAP.

– Takie testy są trudne. Szczególnie beep test. Ale myślę, że daliśmy radę i dobrze nam wyszły. Ja osobiście jestem zadowolony ze swoich wyników. – nie krył zadowolenia zawodnik ŚLAP U14 Szymon Michalski.

Drużyna wróciła niedawno z międzynarodowego turnieju we włoskim Turynie, w którym zajęła 4. miejsce. Pisaliśmy o nim TUTAJ

– Dobrze zmierzyć się z zespołami z najlepszych włoskich akademii Lazio i Torino. To było duże przeżycie. – dodaje Szymon Michalski.

– Śląska Akademia Piłkarska to jest super projekt dla młodzieży z województwa śląskiego, którzy mogą rozwijać swoją pasję przy współudziale profesjonalnej kadry szkoleniowej. Widzimy u naszych zawodników postępy zarówno jeśli chodzi o aspekty drużynowe, ale również jeśli chodzi o aspekty indywidualne. Oczywiście bardzo ważna jest także spójność i integracja grupy. To bardzo cieszy. – nie kryje satysfakcji Aleksander Kolmas – asystent trenera U14 Śląskiej Akademii Piłkarskiej – ŚLAP.

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal dla dziewczyn zawitał do Sosnowca

Festiwal piłkarski dla dziewczyn odbył się dziś w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy, że byłyście z nami! Była doskonała zabawa i moc atrakcji - konkursy, animacje, super nagrody, a wstęp był oczywiście bezpłatny. Konkurecje sportowe...

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak odbył się w Sosnowcu

Memoriał Ireny Półtorak z udziałem 8 zespołów klubowych U13 dziewcząt odbył się w Sosnowcu na stadionie KKS Czarni Antrans Sosnowiec. Dziękujemy wszystkim wspaniałym zespołom i szkoleniowcom za udział w turnieju i fantastyczną grę! A rodzicom za gorący doping! Na...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...