Unia Kalety zdobywcą Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec Śl.ZPN

2 kwi 2026

1 kwietnia na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbył się finał Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec Śl.ZPN pomiędzy drużynami  KS Orzeł Pawonków a SKS Unia Kalety, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców obydwu drużyn. Stadion Miejski wypełniony był niemal do ostatniego miejsca.

Pomimo dużego wsparcia kibiców KS Orzeł Pawonków, na boisku od samego początku było widać przewagę zespołu z Kalet. Udowodnił to strzelając pierwszą bramkę już w 20 minucie. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 0:2. Druga odsłona tego spotkania w dalszym ciągu była pod kontrolą Unii Kalety. Chociaż Orzeł zdobył bramkę z rzutu karnego na 1:5, to w finalnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu SKS Unia Kalety 6:1. Warto dodać, że jest to ich trzeci wygrany finał z rzędu w tych rozgrywkach! Wielkie brawa!

Zwycięska drużyna SKS Unia Kalety otrzymała z rąk Prezesa Podokręgu Lubliniec i Członka Zarządu Śl.ZPN Krzysztofa Olczyka, okazały puchar i voucher na 2.500 złotych.

Drużyna KS Orzeł Pawonków otrzymała także puchar i voucher na kwotę 1.500 złotych

Drużyny otrzymały również pamiątkowe medale z okazji meczu finałowego.

Mecz finałowy Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec był też okazją do wręczenia obu Klubom przez Prezesa Podokręgu Certyfikatów nadanych przez PZPN dla prowadzonych  przez nie Szkółek Piłkarskich.

 

Unia KaletyOrzeł Pawonków 6:1 (3:0)

Strzelcy bramek: 

Unia Kalety: Maroń (20’), Szlenk (34’, 78’), Bolacki (47’), Waniek (68’), Zuber (85’)

Orzeł Pawonków: Musiałek (82’)

Sędziowie spotkania: Tomasz Matyja (sędzia główny), Marcin Pilarski, Kamil Pilarski.

 

Gratulujemy zwycięzcom, a finalistom dziękujemy za ambitną grę do końcowego gwizdka!

 

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Powołania na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+

Śląski Związek Piłki Nożnej przedstawia listę zawodników powołanych na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25 - 28 czerwca 2026 roku w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Lista powołanych zawodników: 1. Bledzewski...

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

Jubileusz 80-Lecia KS Rybak Ciasna

KS Rybak Ciasna obchodził jubileusz 80-lecia - serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele w intencji wszystkich działaczy, zawodników, trenerów, sympatyków, oraz zasłużonych osób. Po mszy był pochód prosto na...