Włoska przygoda ŚLAP-u

7 sty 2025

Drużyna U14 Śląskiej Akademii Piłkarskiej – ŚLAP zajęła 4. miejsce we włoskim turnieju w Turynie. Walkę o brązowe medale rozstrzygnęły rzuty karne, w których skuteczniejsi byli zawodnicy Torino FC. Dla naszych młodych piłkarzy było to niezwykle cenne doświadczenie i wielka przygoda.

 

– To było bardzo duże doświadczenie dla wszystkich – zawodników i sztabu szkoleniowego. Zawodnicy mieli przyjemność rywalizować z drużynami z najlepszych włoskich akademii Lazio i Torino, a także z poziomu zbliżonego do naszej srebrnej certyfikacji: Afforeze i Vipo Trento.

Przyniosło to doświadczenia gry z zespołami ze sporymi umiejętnościami techniczno – taktycznymi i motorycznymi, musieli się do tego dostosować. Z perspektywy całego turnieju zaprezentowaliśmy się dobrze jako zespół, a większość zawodników także indywidualnie.

Oceny trenerów z innych drużyn także były na temat naszych podpiecznych pochlebne – oceniano nas jako zespół z tożsamością i pomysłem na grę. To na pewno bardzo cieszy.

Mnie osobiście cieszy także reakcja na zmianę ustawienia i zmiany pozycji niektórych zawodników, które podziałały na nich motywacyjnie. Zaprezentowali się na nich bardzo dobrze. Większość zawodników zagrała w zbliżonym zakresie czasowym, co pozwoliło nam monitorować wysiłek. Był zbliżony do wartości treningowych, które mieliśmy przed wyjazdem na ten turniej.

W ostatnim meczu półfinałowym wyrównaliśmy minuty wszystkim zawodnikom. Mieliśmy swoje sytuacje. Ale z przebiegu całego turnieju i meczu o 3. miejsce jesteśmy zadowoleni. – podsumowuje wyjazd trener ŚLAP U14 Damian Galeja.

Jutro drużyna U14 wraca do treningów, a w czwartek grupa Future Pro. W sobotę są zaplanowane testy motoryczne. Od wtorku młodzież wchodzi w cykl treningowy zakończony meczem kontrolnym.

Wyjazd do Włoch finansowali rodzice zawodników.

Projekt ŚLAP jest dofinansowany ze środków pochodzacych z budżetu województwa śląskiego.

Rezerwy Rakowa Częstochowa w barażach o awans do III ligi

Rezerwy Rakowa Częstochowa w barażach o awans do III ligi

Rezerwy Rakowa Częstochowa zakończyły sezon w InterHall 1. Lidze Śląskiej - IV liga śląska na 2. miejscu co zagwarantowało zespołowi udział w barażach o awans do III ligi, w którym to rywalem będzie 2. zespół opolskiej IV ligi, Ruch Zdzieszowice. Spotkanie odbędzie...

Podbeskidzie Bielsko-Biała awansowało do Betclic 1. Ligi!

Podbeskidzie Bielsko-Biała awansowało do Betclic 1. Ligi!

Podbeskidzie Bielsko-Biała wraca do Betclic 1. ligi - gratulujemy awansu! W decydującym meczu sezonu "Górale" pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:1 i po dwuletniej przerwie świętują powrót na zaplecze Ekstraklasy. Bielszczanie zabrali się do roboty od pierwszego gwizdka....