Zebranie Klubów w Podokręgu Rybnik z galą 105-lecia Śl. ZPN

18 lut 2025

W Świerklanach w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyło się Zebranie Klubów Podokręgu Rybnik Śl. ZPN z galą z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN. Gratulujemy Andrzejowi Paulusowi wyboru na funkcję Prezesa Podokręgu po raz trzeci i życzymy powodzenia. Wybrano także Delegatów i Prezydium Podokręgu Rybnik.

 

W zebraniu, które poprowadził Cezary Rajca – Członek Prezydium Podokręgu Rybnik, wzięło udział 48 delegatów na 79 uprawnionych. Na początku zebrania klubów Podokręgu wybrano Komisję Mandatowo-Skrutacyjną w składzie: Michał Szelong, Tomasz Tomala, Marian Gamoń.

W każdym przypadku głosowano jednogłośnie.

Prezes Andrzej Paulus przedstawił sprawozdanie z minionych 4 lat i opowiedział o planach na kolejną kadencję. Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula chętnie odpowiadał na pytania delegatów i zachęcał do zgłaszania swoich pomysłów.

Wybrano Członków Prezydium Podokręgu Rybnik: Leszek Brzoza, Grzegorz Pytel, Cezary Rajca, Jarosław Maciończyk, Aleksandra Kolorz, Janusz Majda i Andrzej Paulus.

Dokonano także wyboru delegatów na Walne Zebranie Śląskiego ZPN: Leszek Brzoza, Grzegorz Pytel, Sebastian Piotrowski, Mieczysław Jakubowski, Cezary Rajca, Jarosław Maciończyk, Aleksandra Kolorz, Ajnusz Majda, Tomasz Zielonka, Szymon Brzoza, Marek Gałuszka i Andrzej Paulus.

Obecne były także: Małgorzata Sędzimir-Pszowska – Dyrektor Biura Zarządu Śl.ZPN, Monika Kaczmarczyk – Kierownik biura Podokręgu Rybnik i Danuta Drabik-Martowicz – Kierownik ds. mediów i marketingu Śl.ZPN.

Po wyborach, rozpoczęła się uroczysta gala z okazji 105-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wyjątkowym momentem było wręczenie przez Prezesa Śl. ZPN Henryka Kulę i Prezesa Podokręgu Rybnik Andrzeja Paulusa statuetek przygotowanych specjalnie z tej okazji dla działaczy powyżej 75 roku życia. Wyróżnieni zostali panowie: Zbigniew Klimek, Bolesław Pluta, Bronisław Zielonka, Józef Pieczka, Grzegorz Juzek.

Wójt gminy Świerklany Tomasz Pieczka został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem i podziękowaniem za wspieranie piłki nożnej.

Z okazji 105-lecia Śl. ZPN złotymi Honorowymi Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowani zostali Paweł Kaszyca, Marcin Koczy i Sebastian Piotrowski; srebrnymi: Michał Mazurek i Mateusz Patla; brązowymi: Maciej Węgrzyk, Patrycja Matla, Wojciech Hadam i Krzysztof Lach.

Prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus wręczył także przedstawicielom klubów zaległe vouchery na 1000 złotych na sprzęt sportowy marki Keeza, a wybitnym piłkarzom i trenerom z regionu wyróżnienia i podziękowania.

Reszta wieczoru minęła przy miłych rozmowach, wspomnieniach dawnych lat i snuciu planów na przyszlość. O doskonały przy tym nastrój zadbał swoim występem muzycznym Krzysztof Pietrek.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na zebranie klubów oraz galę z okazji 105-lecia Śląskiego ZPN!

Źródło : https://www.slzpn.pl/

Ankieta na sezon 2026/2027

Ankieta na sezon 2026/2027

W załączniku do pobrania ankieta na sezon 2026/2027. Prosimy o przesłanie wypełnionej ankiety do biura Podokręgu (rybnik@slzpn.pl) oraz do Koordynatora Sebastiana Piotrowskiego (sebastian.piotrowski@slzpn.pl) w terminie do 30 czerwca Klasa Okręgowa, A i B oraz Puchar...

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

Sezon podsumowany. Piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śl.ZPN

To było prawdziwe piłkarskie święto w Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Dziękujemy, że byliście z nami! A sponsorom i partnerom dziękujemy za wsparcie! O godz. 13:00 odbył się mecz Sokół Chwałęcice – Polonia Marklowice. Wynik meczu 2:2. Do Ligi...

Zapraszamy na Piłkarskie Święto w Podokręgu Rybnik

Zapraszamy na Piłkarskie Święto w Podokręgu Rybnik

21 czerwca zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie – Piłkarskie Święto Podokręgu Rybnik Śl.ZPN, które wieńczy rozgrywki ligowe w regionie. To impreza, która łączy rywalizację o awans z całodniowym festynem dla całych rodzin i młodych adeptów futbolu. To świetna...

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...