Zimowy meldunek drużyn – BKS Stal Bielsko-Biała

27 lut 2026

Rozgrywki V ligi (II ligi śląskiej) ruszają już w przyszły weekend! W zmaganiach nie brakuje reprezentantów z naszego regionu, wśród nich jest BKS Stal Bielsko-Biała. Rozmową z Pawłem Koziołem – grającym trenerem drużyny – sprawdzamy, jak przebiegają w bialskiej Stali zimowe przygotowania. 

Jeśli chodzi o przygotowania, jesteśmy na ich końcowym etapie. W pierwszych tygodniach skupialiśmy się na budowaniu wytrzymałości oraz siły ogólnej. Trenujemy trzy razy w tygodniu, a czwarta jednostka treningowa jest uzupełniona meczem sparingowym w weekend. W kolejnym etapie duży nacisk położyliśmy na funkcjonowanie w naszym modelu gry zarówno w obronie, jak i w ataku. To bardzo istotne, ponieważ musimy poprawić te elementy i jak najszybciej wdrożyć nowych zawodników w nasz styl gry.

Spodziewam się bardzo trudnej rundy rewanżowej. Zazwyczaj jest ona jeszcze bardziej wymagająca, ponieważ zespoły walczą o awans lub o utrzymanie. Dlatego kluczowe będzie, aby od pierwszego meczu regularnie punktować i jak najszybciej piąć się w górę tabeli, by osiągnąć cel, jakim jest pozostanie w II lidze śląskiej. Liczę na to, że podtrzymamy formę z końcówki poprzedniej rundy, przeniesiemy ją na boisko i udowodnimy, że każda drużyna mierząca się z nami będzie musiała liczyć się z naszą jakością.

Cel pozostaje niezmienny – utrzymanie w II lidze śląskiej. Nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza. Wiemy, o co gramy, dlaczego wychodzimy na boisko i jak wielu ludzi nas wspiera. Chcemy przede wszystkim dawać radość kibicom, którzy zawsze są naszym dwunastym zawodnikiem. Zależy nam na godnym reprezentowaniu klubu i pozostawieniu na boisku maksimum zaangażowania w nadchodzącej rundzie.

Jako zespół chcemy być bardziej odważni, walczyć o każdy metr boiska i potwierdzać swoją jakość piłkarską. Chcemy grać ofensywnie, z przekonaniem, a jednocześnie skuteczniej bronić, bo tego dziś potrzebujemy. Wierzę, że najlepszą obroną jest atak i w tym kierunku przygotowujemy się do rundy, aby zrealizować nasz nadrzędny cel – utrzymanie w lidze.

Fot. Bartłomiej Budny

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

Licencje dla klubów seniorskich z awansu i nowych

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rozgrywek, Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że męskie kluby seniorskie, które uzyskały awans z Klasy C do Klasy B, z Klasy B do Klasy A, z Klasy A do Klasy Okręgowej, z Klasy Okręgowej...

Znamy szczegóły baraży o awans do A-klasy

Znamy szczegóły baraży o awans do A-klasy

Poznaliśmy terminarz baraży o awans do A-klasy w Podokręgu Bielsko-Biała. O promocję do wyższej ligi powalczą cztery zespoły, które zmierzą się w półfinałach zaplanowanych na czwartek, 18 czerwca W pierwszym spotkaniu LKS Zapora Porąbka podejmie LZS Beskid Godziszka,...

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027

Komisje ds. Rozgrywek i Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej informują, że do 15 czerwca 2026 roku przyjmują zgłoszenia do rozgrywek kobiecych w sezonie 2026/2027. Drużyny można zgłaszać poprzez poniższy...