Śląski ZPN

Pniówek zamiast GKS II Tychy w Pucharze Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

1/04/2021 11:04

Do Szombierek Bytom, LKS-u Krzyżanowice, Kuźni Ustroń, Unii Dąbrowa Górnicza, które zdobyły Puchar Polski na szczeblu Podokręgu i czekają na drugi etap zmagań – już na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej – dołączył Pniówek 74 Pawłowice.


Wprawdzie pawłowiczanie w finale Podokręgu Tychy po zremisowanym 1:1 meczu z GKS II Tychy gorzej wykonywali rzuty karne, ale okazało się, że w tyskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik – Szymon Bielusiak, który miał pauzować po dwóch żółtych kartkach z półfinałowego spotkania.

Kto uzupełni pucharową stawkę? 7 kwietnia poznamy zwycięzcę rywalizacji w Podokręgu Rybnik, bo o 19.00 na rybnickim stadionie Odra Wodzisław Śląski w roli gospodarza podejmie ROW 1964 Rybnik, który w środowym półfinale pokonał na wyjeździe Decor Bełk.

Na 13 kwietnia o godzinie 17.00 zostały zaplanowane finałowe mecze: Podokręgu Zabrze, bo Gwarek Ornontowice podejmie Górnika II Zabrze oraz w Podokręgu Żywiec, gdzie Koszarawa zagra z Orłem Łękawica. Natomiast 14 kwietnia mają się zmierzyć: o 16.00: Pogoń Imielin – Ruch Chorzów (Podokręg Katowice), o 16.30: Spójnia Landek – BTS Rekord (Podokręg Bielsko-Biała – mecz w Ligocie) i o 17.15: LKS Kamienica Polska – MKS Myszków (Podokręg Częstochowa).

W Podokręgu Lubliniec natomiast rywalizacja utknęła na etapie półfinału. Tajfun Harbułtowice – Liswarta Lisów miały się zmierzyć 3 kwietnia, ale ich mecz – z powodów epidemicznych – został przełożony o tydzień, a finał, na który czeka pewna już swojego udziału Unia Kalety, został zaplanowany na 21 kwietnia w Lublińcu. Jeżeli więc nic się nie zmieni tego dnia poznamy pełną dwunastkę uczestników rozgrywek o: Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, 40 tysięcy złotych nagrody dla zwycięzcy i 10 tysięcy złotych dla pokonanych w finale oraz prawo gry na szczeblu centralnym, gdzie od I rundy można trafić na zespoły z ekstraklasy.